71-latek uciekał policji. Uderzył w radiowóz i potrącił policjanta. Miał 2 promile i... nie miał prawa jazdy

71-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego nie zatrzymał się do policyjnej kontroli; podczas ucieczki doprowadził do kolizji z radiowozem i potrącił funkcjonariusza. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu – podała dolnośląska policja.

dolnoslaska.policja.gov.pl

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem na trasie Stary Wołów - Wrzosy. Policjanci ruchu drogowego wołowskiej komendy podjęli interwencję wobec kierowcy, który mimo wyraźnych sygnałów dźwiękowych i świetlnych nie zatrzymał się do kontroli. „Uciekinier łamał wszelkie przepisy ruchu drogowego. Podczas pościgu gwałtownie przyspieszał, hamował oraz zajeżdżał drogę prowadzącym pościg policjantom, uniemożliwiając im wykonanie manewru wyprzedzania” – przekazała w sobotę mł. asp. Aleksandra Pieprzycka z biura prasowego dolnośląskiej policji.

W miejscowości Wrzosy policjanci zdołali wyprzedzić pojazd, jednak kierowca w dalszym ciągu nie zamierzał zakończyć ucieczki i uderzył w policyjny radiowóz.

„Po zatrzymaniu pojazdów interweniujący funkcjonariusz natychmiast wybiegł z radiowozu chcąc zatrzymać sprawcę. Mężczyzna jednak nagle ruszył i potrącił policjanta, po czym odjechał z miejsca zdarzenia

– relacjonowała policjantka.

Policjanci ostatecznie zatrzymali kierowcę, który ukrył się w miejscu zamieszkania, a pojazd, którym kierował, schował za stodołą. Sprawcą okazał się być 71-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego. Mężczyzna został następnie poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że kierował pojazdem, mając prawie 2 promile alkoholu. Nie posiadał także uprawnień do kierowania.

Pieprzycka dodała, że w wyniku zdarzenia funkcjonariusz z ogólnymi obrażeniami trafił do szpitala. Po udzieleniu mu niezbędnej pomocy i przeprowadzeniu badań, stwierdzono, że nie wymaga on hospitalizacji. 71-latek za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP, dolnoslaska.policja.gov.pl

#jazda pod wpływem alkoholu #potrącenie policjanta #ucieczka #policja

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo