Rosja wezwana do wycofania wojsk z ukraińskiej granicy

Prezydenci Francji i Ukrainy, Emmanuel Macron i Wołodymyr Zełenski oraz kanclerz Niemiec Angela Merkel wezwali w piątek Rosję do wycofania wojsk rosyjskich z ukraińskiej granicy – podała agencja AFP w piątek po spotkaniu przywódców w Paryżu.

fot. Mil.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=60778696

Rosja zgromadziła w ostatnich tygodniach na granicy z Ukrainą i na Krymie dodatkowe wojska. Prezydent Francji, kanclerz Niemiec i prezydent Ukrainy wyrazili wspólne zaniepokojenie rosyjską działalnością wojskową.

Prezydent Macron rozmawiał z prezydentem Zełenskim na temat sytuacji na Ukrainie podczas roboczego lunchu w Pałacu Elizejskim. Po południu do rozmów dołączyła w formie wideokonferencji kanclerz Angela Merkel.

Zełenski zaproponował zorganizowanie szczytu: Ukraina-Rosja-Francja-Niemcy, aby obniżyć napięcie na linii Ukraina-Rosja – podała agencja AFP.

Spotkanie w formacie normandzkim na szczeblu doradców odbędzie się 19 kwietnia - zapowiedział prezydent Ukrainy po rozmowach z prezydentem Macronem. „Oczekujemy, że po tym spotkaniu zawieszenie broni w Donbasie będzie w pełni przestrzegane” – zapowiedział Zełenski, cytowany przez agencję Interfax.

Pałac Elizejski przekazał, że spotkanie było poświęcone omówieniu działań Rosji, która wzmacnia swoje kontyngenty wojskowe przy granicy z Ukrainą.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo