Deszczowa noc w Polsce. Zwłaszcza na południu

Przed nami deszczowa noc. Popadać może wszędzie, ale największe opady - według prognoz - spodziewany są na południu kraju. Na południu nadal będzie też padać śnieg. W górach może spaść go nawet do 15 cm.

markusspiske / CC0

- Na znacznym obszarze kraju utrzymują się opady deszczu. Najwięcej będzie ich na południu - wysokość opadu miejscami może wynieść nawet 15 mm – powiedział synoptyk IMGW Mateusz Barczyk. Lokalnie – w centrum i na północy – można spodziewać się mgieł, które będą ograniczać widzialność do 500 metrów.

W nocy temperatura będzie się wahać od zera do wartości na plusie. - Minimalna temperatura od 0 st. C na południu, do 6-7 st. C na Podlasiu, w rejonach podgórskich możliwy lekki przymrozek – mówił synoptyk. Wiatr w ciągu nocy osłabnie, ale nadal może być porywisty albo umiarkowany nad morzem czy na Podkarpaciu.

W rejonach podgórskich będzie też padać śnieg. Z tego względu IMGW wydało też alert dotyczący opadów śniegu na południu Podkarpacia, Małopolski oraz Śląska. Według tego ostrzeżenia prognozowane są tam opady śniegu powodujące miejscami w obszarach położonych powyżej 500 m n.p.m. przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

mn
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo