Piłkarze Slavii nie uklękli w ramach poparcia dla Black Lives Matter. Lawina komentarzy po meczu Ligi Europy

Piłkarze Slavii Praga nie uklękli przed meczem rewanżowym ćwierćfinału Ligi Europy z Arsenalem Londyn. Brak gestu wsparcia czeskiej drużyny dla ruchu Black Lives Matter wywołał lawinę komentarzy w mediach społecznościowych.

fot. screen

Temat klękania piłkarzy przed rozpoczęciem meczów piłkarskich wciąż wywołuje duże emocje. Widać to w ilości komentarzy po ćwierćfinale Ligi Europy w Pradze. Piłkarze czeskiej drużyny stali przed pierwszym gwizdkiem podczas gdy zawodnicy Arsenalu Londyn i arbiter klęknęli

Piłkarze Arsenalu klękają przed meczem ze Slavią

Internauci byli mocno podzieleni oceniając tą sytuację. Wiele osób popiera zachowanie czeskiej drużyny, ale nie brak również słów ostrej krytyki. Angielska drużyna wygrała 4:0, co niektórzy odebrali jako sygnał, że "karma wraca". Podkreśla się, że we wcześniejszym spotkaniu Slavii z Rangers w tych rozgrywkach doszło do rasistowskiego skandalu.

Ondrej Koudela miał nazwać czarnoskórego Glena Kamarę "małpą" i został zawieszony przez UEFA na dziesięć spotkań. Co ciekawe piłkarz szkockiej drużyny postanowił sam wymierzyć sprawiedliwość i pobił Czecha pod szatnią, po zakończonym meczu. Federacja ukarała również Kamarę, ale... tylko trzema spotkaniami zawieszenia.

Presja, żeby uklękli

Piłkarze angielskiej Premier League klękają przed rozpoczęciem spotkań ligowych w ramach poparcia ruchu Black Lives Matter od lipca zeszłego roku. Zachowanie to powielają w rozgrywkach międzynarodowych, przez co wywierana jest pewna presja na inne drużyny - z krajów gdzie ten zwyczaj nie jest praktykowany.

Niedawno w podobnej sytuacji znalazła się reprezentacja Polski, która zmierzyła się z Anglią w eliminacjach mistrzostw świata. Biało-czerwoni na Wembley nie klęknęli, a jedynie wskazali na napis "respect" (ang. szacunek) na swoich koszulkach. Hasło to symbolizuje sprzeciw UEFA wobec rasizmu.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Slavia Praga #piłka nożna #rasizm #Black Lives Matter

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo