Cenzorskie zapędy społecznościowych gigantów. Twitter tym razem zablokował Kuźniara

Do szerokiego grona osób, które doświadczyły cenzury ze strony Twittera dołączył dziennikarz Jarosław Kuźniar. To kolejny przykład na to, jak społecznościowi giganci mogą bez żadnego szczególnego powodu decydować o tym, czyje konto może być aktywne, a czyje zostanie zawieszone. Dlatego właśnie powstał serwis Albicla.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

O tym, jak może wyglądać cenzura społecznościowych gigantów, przekonał się już były prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, który został zablokowany w social mediach, po czym poniósł porażkę w wyborach prezydenckich. W Polsce takiej blokady doświadczali m.in. dziennikarze. Konto redaktora naczelnego "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasza Sakiewicza było nieaktywne przez wiele miesięcy i odblokowano je dopiero... po wyborach w USA. 

Teraz o negatywnej stronie największych mediów społecznościowych przekonał się Jarosław Kuźniar, znany z pracy w TVN i Onecie.

- Od kilku dni czekam aż Amerykanie z twittera łaskawie przeczytają moją prośbę o odblokowanie konta, gdzie jest ponad 600 000 Czytelników. Zablokowali sami z siebie, bo "coś ich zaniepokoiło". Sześćset tysięcy Odbiorców! Miła grupa, budowana kilkanaście lat 

- napisał kilka dni temu na Facebooku. 

Zapowiedział też: "Wkrótce zaproszę Was w kilka nowych własnych miejsc". Jakie to będą miejsca? Ustalił to portal Wirtualnemedia.pl. Kuźniar stawia na medialny biznes, chce otworzyć własną stronę www, która ma być platformą blogową. - Myślę, że ruszy na majówkę - powiedział., dodając:

"Da mi dużą niezależność na wzór amerykańskich twórców: własne miejsce, z własnym contentem, które w szybkiej perspektywie będzie płatnym medium"

Dlatego powstała Albicla!

Jak widać, cenzura ze strony Twittera dotknąć może każdego, niezależnie od prowadzonych działań czy wyznawanych poglądów politycznych. Co istotne, dzieje się tak zazwyczaj bez żadnego uzasadnionego powodu.

Dlatego też media Strefy Wolnego Słowa niespełna trzy miesiące temu uruchomiły platformę Albicla, która pozbawiona jest ideologicznej cenzury i jest medium społecznościowym dla wszystkich. Do 72 tysięcy użytkowników dołączyć może każdy internauta ceniący sobie wolność słowa. 

Serwis społecznościowy Albicla ma swoje przesłanie. Podstawowe hasło to "Let AlBiCla - Let All Be Clear" - co w języku angielskim oznacza "Postawmy sprawę jasno". Drugą maksymą określającą Albiclę jest: „ABC – A Better Choice” – czyli po prostu „lepszy wybór”. Dlaczego lepszy? Bo Albicla to bezpieczny, funkcjonalny i najszybciej rozwijający się polski portal społecznościowy, integrujący informacje z różnych mediów i katalizujący możliwości tkwiące w różnych środkach przekazu.

I kolejna wiadomość - Albicla jest serwisem BEZPŁATNYM. Zachęcamy do rejestracji.

KLIKNIJ TUTAJ I PRZENIEŚ SIĘ DO SERWISU ALBICLA.COM

 


Źródło: niezalezna.pl

#Jarosław Kuźniar #Twitter

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo