Znęcali się nad 45-latkiem. Mężczyzna zmarł

Policjanci zatrzymali parę z Tarnowa podejrzaną o znęcanie i pobicie 45-letniego mieszkańca tego miasta. Mężczyzna zmarł. Zarzuty mogą ulec zmianie, bo sprawdzana jest możliwość przyczynienia się podejrzanych do śmierci ofiary.

flickr

Jak poinformował w piątek rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, w ostatnich dniach marca policjanci otrzymali informację o odnalezieniu w jednym z mieszkań w Tarnowie ciała 45-latka. Kilka dni wcześniej w mieszkaniu tym odbywała się impreza alkoholowa, w której uczestniczył 31-letni mieszkaniec tego miasta wraz z 25-letnią partnerką. Oboje zostali zatrzymani i – decyzją sądu - tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Zebrany i zabezpieczony przez śledczych materiał dowodowy wskazywał, że para znęcała się na właścicielem mieszkania. Mężczyzna był wyszydzany, wyśmiewany, poniżany i obrażany. Był także szarpany, popychany i uderzany rękami po całym ciele. U ofiary odkryto liczne złamania oraz krwotoki wewnętrzne.

Napastnikom postawiono zarzuty psychicznego i fizycznego znęcania się nad mężczyzną oraz spowodowania uszczerbku na zdrowiu. Grozi im za to do 8 lat więzienia. 31-latek może otrzymać zwiększony wyrok o połowę, bo działał w warunkach recydywy.

- Zarzuty mogą ulec zmianie, badana jest bowiem możliwość przyczynienia się spowodowanych przez nich obrażeń ciała do śmierci 45-latka

- zaznaczył rzecznik policji.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#przemoc #znęcanie #policja

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo