Według "Super Expressu", w sobotę na konwencji krajowej Porozumienia pojawią się były poseł PiS Lech Kołakowski oraz była posłanka Kukiz’15 Agnieszka Ścigaj. Oboje mają zasilić szeregi Porozumienia.

Pytana w piątek w TOK FM, czy wybiera się do Porozumienia Jarosława Gowina, odpowiedziała, że jest posłanką niezależną, i taką zostanie.

- Nie wiem, skąd takie informacje, że ja wybieram się do Porozumienia?

- pytała.

Ścigaj na konwencji Gowina 

Powiedziała, że przyjęła zaproszenie Gowina na konwencję programową, ponieważ współpracowała z wiceminister rozwoju, pracy i technologii Iwoną Michałek przy projekcie ustawy o przedsiębiorczości społecznej. Zaznaczyła, że ten temat jest jej bliski od 20 lat i cieszy ją, że ta partia zauważa ten ważny aspekt, i o tym będzie mówiła na konwencji Porozumienia w sobotę.

- Cieszę się, że to Porozumienie jest tym miejscem, gdzie ludzie potrafią rozmawiać nie tylko w kręgu jednej partii, ale potrafią prowadzić dialog również z osobami, które często mają inne poglądy

- powiedziała.

Dopytywana, czy na pewno nie będzie w tej partii, odpowiedziała, że nie.

- Podjęłam decyzję o byciu posłem niezależnym, niezrzeszonym. Nigdy nie byłam w żadnej partii. Cieszę się, że mogę być takim swobodnym, wolnym głosem organizacji pozarządowych, przedsiębiorców i tych, którzy czują się niedoreprezentowani

 - powiedziała.

- Mam taką satysfakcję, że są takie ugrupowania jak Koalicja Polska, czy Porozumienie Jarosława Gowina, które chętnie z takimi posłami jak ja, niezrzeszonymi i reprezentującymi ten sektor społeczny, rozmawiają

- powiedziała.

Będą transfery? 

Sośnierz został zapytany w radiu TOK FM, czy cieszy się z zapowiedzi dołączenia posłów niezrzeszonych Agnieszki Ścigaj i Lecha Kołakowskiego do Porozumienia. Odpowiedział, że nie ma wiadomości o takich transferach.

- Rynek polityczny się przeformowuje, jest dużo niepokoju. To pewnie nie koniec bulgotania na powierzchni wody

- dodał.

Sośnierz dołączy do Hołowni? 

Sośnierz zdementował też sejmowe głosy, że ma dołączyć do koła Polski 2050 Szymona Hołowni. - Nie potwierdzam - zaznaczył polityk.

Pogłoski o ewentualnym przejściu Sośnierza do koła parlamentarnego Polski 2050 pojawiły się w sejmowych kuluarach w tym tygodniu. Szef partii Michał Kobosko  nie potwierdził, że rozmowy o transferze prowadzone są właśnie z Sośnierzem.

- Nie komentujemy konkretnych nazwisk

- oświadczył.

Jak jednak dodał, temperatura przy Wiejskiej rośnie z godziny na godzinę, wraz ze wzmożeniem dyskusji o końcu koalicji Zjednoczonej Prawicy wielu parlamentarzystów podejmuje z nami intensywne rozmowy. Kobosko zaznaczył, że kolejne transfery do Polski 2050 nie są wykluczone w tym tygodniu.