Polskę zalewa fala imigrantów

  

W 2012 roku do pracy w Polsce przyjechało 224 tys. imigrantów ze Wschodu, głównie Ukraińców. Poza legalnymi pracownikami Polskę zalewa fala imigrantów, którzy podejmując pracę nielegalnie powiększają szarą strefę.

Eksperci prognozują, że nawet tak duży wzrost liczby imigrantów nie jest w stanie powstrzymać wyludniania się Polski. Z raportu fundacji Energia dla Europy, na który powołuje się „Rzeczpospolita” wynika, że aby kraj się nie wyludniał, do 2050 r. W Polsce powinno się osiedlić 5,2 mln osób.

Demografowie alarmują, że Polska nie robi nic, aby zatrzymać na dłużej tych, którzy przyjeżdżają tutaj do pracy. Imigranci napotykają wiele trudności. Już na samym początku trudno im dostać pozwolenie na pobyt i pracę na dłużej niż pół roku, a oferty pracy są poniżej ich kwalifikacji. Z kolei absolwenci uczelni muszą się solidnie namęczyć, żeby nostryfikować dyplomy.

Z najnowszych prognoz wynika, że jeśli w Polsce nic się nie zmieni, imigranci nie mogący znaleźć legalnej pracy w Polsce ruszą na dalszą emigrację i wyjadą najprawdopodobniej do Włoch lub Hiszpanii, gdzie mogą liczyć na częste abolicje, umożliwiające im zalegalizowanie pobytu na obczyźnie.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,PAP,Rzeczpospolita


Wczytuję komentarze...

Mocna lista PiS w okręgu olsztyńskim

zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego neurochirurg Wojciech Maksymowicz, posłanka Iwona Arent i wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki to pierwsza trójka na liście PiS w wyborach do Sejmu z okręgu nr 35 (olsztyński).

"Na naszej liście znajdują się osoby już doświadczone zarówno w wieloletniej pracy parlamentarnej, ale również aktywni samorządowcy, przedsiębiorcy, osoby znane z działalności społecznej"

- powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej przewodniczący klubu radnych PiS w radzie miasta Olsztyna Radosław Nojman.

Stwierdził, że "PiS wypełnił obietnice, z jakimi szedł do wyborów cztery lata temu".

"Wynik wyborów pozwolił, że rząd Zjednoczonej Prawicy, obozu dobrej zmiany, rządzi samodzielnie. W tym czasie rząd PiS zrealizował albo zaczął realizację głównych sztandarowych założeń dobrej zmiany. Wystarczy wspomnieć pakiet programów socjalnych, w tym główny, najbardziej rozpoznawalny 'Rodzina 500 plus'. Ponadto obniżyliśmy wiek emerytalny, podwyższony przez rząd PO i PiS, zmniejszyło się bezrobocie, prowadzimy wiele inwestycji infrastrukturalnych a polska gospodarka ma się bardzo dobrze"

- mówił.

Według Nojmana, obecnie rządzący "w odróżnieniu od poprzedników" wykazali, że "osoby sprawujące władze mogą być wiarygodne i spełniać obietnice wyborcze a też faktycznie służyć Polakom, a naród i państwo traktować jako wartości najważniejsze".

Podczas konferencji prasowej zaprezentowano kandydatów na liście PiS do Sejmu w okręgu olsztyńskim. Na konferencji nie był obecny lider listy Wojciech Maksymowicz. Do Sejmu wystartują ponownie posłowie: Iwona Arent, Wojciech Kossakowski, Jerzy Małecki i Jerzy Gosiewski, ale także radni PiS w sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego Patryk Kozłowski i Dariusz Rudnik. Listę kandydatów zamyka Michał Wypij, który w ostatnich wyborach samorządowych był kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Olsztyna.

Kandydatką do Senatu w okręgu nr 87 jest Małgorzata Kopiczko.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl