Trzaskowski pytany w TVN24 o gotowość opozycji do ewentualnych wcześniejszych wyborów parlamentarnych, które miałyby się odbyć po zakończeniu pandemii koronawirusa, Trzaskowski zapewnił, że ta gotowość jest.

- W momencie, kiedy takie wybory by zostały ogłoszone, to na pewno scena polityczna przyspieszy, porozumienie między partiami opozycyjnymi na pewno przyspieszy, bo dzisiaj w pewnym sensie wszyscy działają w założeniu, że (są jeszcze) dwa lata do wyborów

- mówił prezydent Warszawy.

Dodał, że "istotnych osób po stronie opozycyjnej, liderów, jest kilkoro, ale na pewno będziemy się w stanie porozumieć, bo wszystkie partie opozycyjne są świadome, że musi być porozumienie, żebyśmy mogli wygrać wybory".

Dopytywany, kto byłby twarzą opozycji podczas wyborów, Trzaskowski zauważył, że przewodniczącym Platformy Obywatelskiej jest Borys Budka.

- To jest nasz lider, natomiast też liderów po stronie opozycyjnej jest bardzo wielu i na pewno wszyscy się zaangażujemy w kampanię, gdyby taka została ogłoszona wcześniej

- zadeklarował.

Prezydent stolicy zastanawia się, jak wygrać z PiS, a tymczasem od 1 kwietnia mieszkańcy Warszawy płacą znacznie więcej za wywóz śmieci. Opłata za śmieci jest powiązana ze zużyciem wody, co najbardziej uderzy w większe gospodarstwa.