Żołnierze WOT z nagrodą Gazety Polskiej. Generał Kukuła: "Pozostaniemy zawsze gotowi, zawsze blisko"

"Niezależnie od tego, jak potoczy się epidemia, pozostaniemy zawsze gotowi, zawsze blisko" - mówił podczas uroczystości odebrania nagrody na gali "Człowiek Roku 2020" Gazety Polskiej gen. dyw. Wiesław Kukuła, dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej. Media Strefy Wolnego Słowa doceniły żołnierzy za trud i poświęcenie, jakie włożyli w walkę z epidemią w 2020 roku.

Gen. dyw. Wiesław Kukuła
fot. Bartosz Kalich/Gazeta Polska

Podczas gali "Człowiek Roku 2020" Gazety Polskiej nagrodę od tygodnika otrzymały Wojska Obrony Terytorialnej, które w 2020 roku wykazały się heroiczną postawą, pomagając służbom medycznym w trakcie epidemii koronawirusa. Z rąk redaktora Tomasza Sakiewicza nagrodę odebrali minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak i gen. dyw. Wiesław Kukuła, dowódca WOT. 

Błaszczak: To ważne i wielkie wyróżnienie

To ważne i wielkie wyróżnienie dla żołnierzy WOT i Ministerstwa Obrony Narodowej. Dziękuję za nagrodę, która symbolizuje wysiłek i służbę żołnierzy WOT w tym jakże trudnym roku, roku zdominowanym przez walkę z epidemią. Roku, w którym kolejny raz żołnierze WOT udowodnili, że są na służbie zawsze wtedy, kiedy są potrzebni - wskazał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, dziękując za wyróżnienie dla Wojsk Obrony Terytorialnej.

- Szczególną rolę w walce z epidemią odegrał WOT, żołnierze ochotnicy, żołnierze patrioci, którzy poświęcają odrobinę wolnego czasu, żeby służyć ojczyźnie. Patronami brygad WOT są Żołnierze Wyklęci, ci, którzy umiłowali Polskę, do ostatniej chwili walczyli o wolność naszej ojczyzny. Ci, którzy poświęcili własne życie, aby Polska była wolna. Tym bardziej doceniamy te wyróżnienie, tym bardziej za nie dziękujemy, że czytelnicy "Gazety Polskiej", ludzie, którzy umiłowali wolność, właśnie wybrali Wojska Obrony Terytorialnej na laureatów tegorocznej nagrody

- powiedział szef MON, dodając:

Żołnierze WOT zorganizowani w brygadach służą na co dzień w walce z epidemią. Są obecni w szpitalach, DPS, wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc. Wielkim zadaniem, które wykonali jest służba w szpitalach. Dzięki temu cywilna służba zdrowia może się w pełni poświęcić pomocy chorym, dlatego że żołnierze WOT wykonują czynności administracyjne, które nie są bezpośrednio związane z leczeniem. Żołnierze WOT są zawsze gotowi, zawsze blisko, poświęcają się innym. Oprócz tego, że sprawdzili się w trudnym czasie, doskonalą swoje umiejętności wojskowe. Wielu z nich przechodzi do wojsk operacyjnych, bo właśnie tak postrzegają swoją przyszłość zawodową, chcą być żołnierzami zawodowymi.

Jak podkreślił minister Błaszczak, "na naszych oczach przywracane są najszlachetniejsze wzorce, postawy. To wszystko służy temu, żeby Polska była bezpieczna". Zachęcił również do tego, by wstępować w szeregi WOT. 

Gen. Kukuła: Pragnę podziękować żołnierzom

Podziękowania za wyróżnienie złożył również dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej, gen. dyw. Wiesław Kukuła. - W imieniu wszystkich żołnierzy i pracowników WOT serdecznie dziękuję za tę wspaniałą nagrodę - powiedział.

- W 2016 roku, kiedy zaczynały się tworzyć zręby WOT, nikt nie spodziewał się, że życie tak szybko pozytywnie zweryfikuje potrzebę istnienia takiej formacji. Mnie osobiście te lata nauczyły, jak ważne jest podejmowanie decyzji, szybkość działania, gotowość. Pandemie, zarazy, katastrofy naturalne i wojny, nie czekają - żywią się słabościami. Pragnę podziękować wszystkim żołnierzom, którzy przystąpili do formacji i założyli mundur Wojska Polskiego. Dziś ponad 5 tysięcy żołnierzy wspiera służbę zdrowia w szpitalach

- dodał.

Na koniec z ust gen. Kukuły padła deklaracja:

"Niezależnie od tego, jak potoczy się epidemia, pozostaniemy zawsze gotowi, zawsze blisko"

 


Źródło: niezalezna.pl

#gen dyw. Wiesław Kukuła #WOT

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo