„Przetrzymywaliście mnie tam przez 40 miesięcy”. Kibic Legii odpowiedział na ironiczny wpis Tuska

Panie Donaldzie, pragnę przypomnieć, że w czasach kiedy Pan był Premierem, zamknęliście mnie i wielu kibiców do aresztów. Przetrzymywaliście mnie tam przez 40 miesięcy - napisał w odpowiedzi na wpis Donalda Tuska Maciej Dobrowolski. Mężczyzna, to kibic Legii, który był przetrzymywany w areszcie bez wyroku przez 40 miesięcy - od wiosny 2012 r.

Donald Tusk, / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

W poniedziałek Sławomir Nowak opuścił areszt. Podejrzanego o korupcję byłego współpracownika bronił w TVN24 Donald Tusk, określając Nowaka mianem "więźnia politycznego".

We wtorek minister Michał Wójcik w Polsat News przypomniał, że w podobnych złożonych przypadkach zdarza się, że podejrzani spędzają w areszcie "dwa-trzy lata".

Komentując tę wypowiedź, Tusk określił Wójcika jako „hazardzistę”.

Byłemu premierowi odpowiedział bohater akcji „#UwolnićMaćka” – czyli Maciej Dobrowolski - kibica Legii, który był przetrzymywany w areszcie bez wyroku przez 40 miesięcy - od wiosny 2012 r. Dobrowolski trafił do aresztu na podstawie oskarżeń gangstera o wątpliwej reputacji i wiarygodności; przeciw zatrzymanemu nie było żadnych dowodów. Uwolnienia kibica domagali się nie tylko fani stołecznej Legii, ale także klubów z całej Polski i świata.

„Panie Donaldzie, pragnę przypomnieć, że w czasach kiedy Pan był Premierem, zamknęliście mnie i wielu kibiców do aresztów. Przetrzymywaliście mnie tam przez 40 miesięcy - co trzy miesiące wysyłając postanowienie o kolejnej sankcji”

- napisał Dobrowolski.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, Twiter

#Donald Tusk #Michał Wójcik #Maciej Dobrowolski

Aleksander Mimier
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo