Zapowiada się deszczowy wieczór. W niektórych regionach wciąż znaczne opady śniegu

W czwartek popołudniu i wieczorem w całym kraju będzie pochmurno i deszczowo. W południowej Polsce będą występowały opady deszczu ze śniegiem, a w obszarach podgórskich śniegu - powiedziała synoptyk IMGW Ewa Łapińska.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazała, że w czwartek popołudniu i wieczorem w całym kraju będzie pochmurno i deszczowo. "Do tego w południowej Polsce będą występowały opady deszcze ze śniegiem, a w obszarach podgórskich śniegu" - podkreśliła.

Pogoda będzie bardziej zimowa, albo bardzo wczesnowiosenna. To jest typowe dla polskiego klimatu

 - tłumaczyła.

Wskazała, że temperatura będzie dość "rześka". "Będzie ok. 4-5 stopni Celsjusza na północy kraju, do 1-2 stopni na południu, więc na południu będzie najchłodniej. Teraz mamy najcieplejszy biegun północny, gdzie jest 6 stopni w Suwałkach i dzisiejszej nocy będzie tam ok. 3 stopni C." - mówiła.

Dzisiejszej nocy nadal będzie pochmurno i deszczowo i nadal w południowej Polsce będą opady śniegu, deszczu ze śniegiem. Najmniej opadów będzie na północnym zachodzie, na wybrzeżu i na krańcach wschodnich. W tych regionach opady powinny powoli zanikać

 - przekazała.

Poinformowała, że temperatura w nocy będzie dość wyrównana w całym kraju. "Od około 1 stopnia na południu do 2-3 st. C. w centrum i na północy. Nad morzem do około 4 stopni, ale z kolei tam będzie silniejszy wiatr, więc odczucie chłodu będzie odczuwalne" - wyjawiła.

Mamy cały czas obowiązujące ostrzeżenia o intensywnych opadach śniegu na Sudety. I to ostrzeżenie jest ważne do jutra rana do godz. 9, więc dzisiejszego dnia i nocy jeszcze w tym rejonie do 15-20 cm śniegu może dopadać

- podała.

"Obowiązują też ostrzeżenia śniegu, ale do dzisiejszego wieczora na rejony podgórskie Karpat, Tatr i Bieszczad. Tam ok. 5-8 cm śniegu, który będzie powoli zanikał i będzie się zamieniał w deszcz ze śniegiem" - dodała. 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#pogoda #IMGW #śnieg #deszcz #prognoza pogody

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo