Terroryści w Donbasie umacniają pozycje. Porządkują bunkry, tworzą miejsca dla rannych

Terroryści i rosyjscy najemnicy, którzy kontrolują Donieck w Donbasie na wschodzie Ukrainy, zarządzili przygotowanie bunkrów i miejsc w szpitalach - podał dziś portal Nowosti Donbasa. Według tych doniesień budynki administracji są zabezpieczane workami z piaskiem, a z „urzędów” mają być wywożone archiwa. Według dziennikarzy, ma to być przygotowaniem do możliwej aktywizacji działań bojowych.

zdjęcie ilustracyjne (archiwum z konfliktu w Doniecku)
Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

Ukraiński portal przekazał, że w środę na kontach lokalnych użytkowników mediów społecznościowych pojawiło się zdjęcie donieckiej miejskiej administracji, w niektórych oknach widać ułożone worki z piaskiem. Udostępniono też zdjęcia worków przed innymi budynkami - dodano.

Według niektórych danych z urzędów wywożone mają być archiwa, zaczęło się też przygotowywanie bunkrów - twierdzi serwis. W niektórych placówkach medycznych mają być przygotowane miejsca.

„Powiedzieli dzisiaj, by zwolnić 60 proc. łóżek i doprowadzić do porządku schrony do 21 kwietnia”

- powiedział Nowostiom Donbasu rozmówca z jednego z lokalnych szpitali.

W Donbasie obserwowane jest od pewnego czasu zaostrzenie sytuacji bezpieczeństwa. Rosja, która zwiększa liczebność swych wojsk przy granicy z Ukrainą i na zaanektowanym Krymie, oskarża o eskalację na linii rozgraniczenia Kijów. Ukraina zapewnia natomiast, że jest oddana idei dyplomatycznego i politycznego uregulowania konfliktu.

W środę naczelnik głównego zarządu wywiadu ministerstwa obrony Ukrainy Kyryło Budanow poinformował, że jednym z wariantów rozwoju wydarzeń jest prowokowanie przez Rosję sił zbrojnych Ukrainy do realizowania działań bojowych na tymczasowo okupowanym terytorium Donbasu, a następnie oskarżenie Ukrainy o naruszenie istniejących uzgodnień.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Olga Alehno
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo