Z OSTATNIEJ CHWILI

MSZ skierował do Niemiec notę dyplomatyczną ws. reparacji wojennych • • •

Europoseł Wiosny domaga się kolei zamiast CPK. Internauci bezlitośni: "W CPK chodzi o kolej"

Europoseł Wiosny Łukasz Kohut we wpisie zamieszczonym na Twitterze, skrytykował pomysł budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Przekonywał, że lepiej byłoby budować kolej. Polityk udowodnił w ten sposób, że nie ma bladego pojęcia, na czym polega projekt CPK.

Zdjęcie ilustracyjne / Facebook/Centralny Port Komunikacyjny

- A może tak zamiast marzeń PiS-u o megalotnisku, przeznaczyć te miliardy na szybką kolej? Nie tylko w pociągi, ale w infrastrukturę. Francuzi zakazali lotów pomiędzy miastami tam gdzie można pociągami dojechać w mniej niż 2,5h. Zakazy nie - dyskusja tak

- napisał na Twitterze europoseł Wiosny Łukasz Kohut.

Polityk Wiosny udowodnił, że kompletnie nie ma pojęcia, czym ma być CPK. Internauci w komentarzach słusznie zauważyły, że projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego zakłada ogromną rozbudowę właśnie kolei. 

Na wpis polityka zareagował także wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk. - Nie zdążyłem doczytać, że większość nakładów na CPK to nakłady na kolej, bo mam za dużo bzdur na TT do napisania... - zażartował z wpisu polityka Wiosny. 

Inwestycje kolejowe CPK to łącznie prawie 1800 km nowych linii, które mają powstać do końca 2034 r. Na Program Kolejowy CPK składa się w sumie 12 tras  kolejowych, w tym 10 tzw. szprych prowadzących z różnych regionów Polski do Warszawy i CPK. Łącznie to 30 zadań inwestycyjnych i 1789 km nowych linii kolejowych

 

 Źródło: Twitter, niezalezna.pl

#wiosna #Łukasz Kohut #cpk #Centralny Port Komunikacjny

albicla.com@adriansiwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo