Obecnie Indeks Łukasiewicza INNOVATOR obejmuje 14 innowacyjnych spółek notowanych na Głównym Rynku GPW oraz na
rynku NewConnect, które współpracują z Łukasiewiczem. Jest wśród nich między innymi firma Budimex.

Współpraca z Siecią Badawczą Łukasiewicz i wejście do indeksu giełdowego Łukasiewicza stanowi z naszej strony krok naturalny

– mówi Michał Wrzosek, rzecznik prasowy Budimex SA, jednej z największych firm z Indeksu Łukasiewicza.

Prowadzimy obecnie 15 projektów badawczych i rozwojowych z firmami z indeksu Łukasiewicza. Wspólnie z Orlenem oraz
Łukasiewiczem uczestniczymy m.in. w projekcie badawczym mieszanek mineralno-asfaltowych typu HiMA. W wyniku
przeprowadzanych prac asfalty te będą miały trwałość analogiczną do konstrukcji i nawierzchni betonowych

- dodaje.

Finał projektu – jeszcze w bieżącym roku. Zalety wykorzystania potencjału polskiej nauki dostrzega również Joanna  Kasperska, dyr. zarządzająca spółki 4mass SA, obecnej w Indeksie Łukasiewicza INNOVATOR.

Współpraca z Łukasiewiczem w istotny sposób wpłynie na dalszy rozwój naszej firmy. Współpracujemy z funkcjonującym w ramach sieci, Łukasiewicz – Instytutem Chemii Przemysłowej m.in. przy projekcie opracowania innowacyjnego lakieru do paznokci – hybrydowego, światłoutwardzalnego, a także opracowania gamy 12 innowacyjnych produktów przeznaczonych do pielęgnacji dłoni i stóp. 

Z oferty Łukasiewicza może skorzystać każda firma, niezależnie od wielkości i branży w której funkcjonuje. Dzięki unikalnemu systemowi Wyzwań Łukasiewicza grupa naukowców w nie więcej niż 15 dni roboczych przygotowuje dla przedsiębiorcy propozycję opracowania skutecznego rozwiązania wdrożeniowego w ramach czterech kierunków działalności – transformacji cyfrowej, inteligentnej i czystej mobilności, zdrowia oraz zrównoważonej gospodarki i energii.

Spółki giełdowe kooperujące z Łukasiewiczem wiedzą już, że działamy nadzwyczaj sprawnie i elastycznie. Inicjując wraz z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie powołanie indeksu najbardziej innowacyjnych firm na warszawskim parkiecie, chcemy do współpracy z polską nauką zachęcić pozostałe firmy. Mamy nieosiągalny dla innych podmiotów na polskim rynku B+R zespół ponad 4,5 tys. naukowców i inżynierów oraz unikalną infrastrukturę badawczą

– podkreśla Piotr Dardziński, prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Marek Dietl, prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie dodaje:

Wiele spółek giełdowych opiera swoje strategie konkurowania na rozwijaniu innowacyjnych produktów i usług. Chcemy te spółki pokazać inwestorom poprzez umieszczenie ich w nowym indeksie INNOVATOR. 

Sieć Badawcza Łukasiewicz to trzecia pod względem wielkości w Europie i największa organizacja badawcza w Polsce. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt z Łukasiewiczem między innymi przez formularz dostępny na stronie https://lukasiewicz.gov.pl/biznes.