Z OSTATNIEJ CHWILI

Prezydent podpisał ustawę o szczególnym wsparciu podmiotów poszkodowanych w związku z sytuacją na Odrze • • •

Wybory w Rzeszowie. Ewa Leniart o kandydacie Porozumienia: Zapewne nie zebrał podpisów

- Pan Kotula zapewne nie zebrał wymaganej liczby podpisów, a nie chciał wycofać się walkowerem – mówi portalowi niezalezna.pl popierana przez PiS Ewa Leniart. Chodzi o kandydata Porozumienia w wyborach na prezydenta Rzeszowa, który dziś zrezygnował ze startu w wyborach i przekazał poparcie Marcinowi Warchołowi z Solidarnej Polski.

Ewa Leniart
Twitter/Ewa Leniart

[polecam:https://niezalezna.pl/390143-ewa-leniart-zaprezentowala-haslo-swojej-kampanii-wyborczej-rzeszow-ma-moc?msnc]

Waldemar Kotula z Porozumienia Jarosława Gowina zrezygnował dziś  ze startu w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Poparł kandydaturę, wspieranego przez byłego prezydenta miasta, wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła.

Podjąłem decyzję o rezygnacji ze startu w wyborach. Uznałem, że moje postulaty zrealizuje kandydat, który ma większe szanse na wygranie. A tym kandydatem jest Marcin Warchoł

 – powiedział radny Kotula na dzisiejszej konferencji prasowej.

Jak zaznaczył, porozumienie, które zawarł z Warchołem "jest stricte programowe". "Nie rozmawialiśmy o tzw. etatach, czy innych rzeczach. Dążymy do tego, żeby w Rzeszowie wygrał kandydat z prawej strony sceny politycznej. I tym kandydatem – z moim poparciem – jest pan Marcin Warchoł" – mówił. Przypomniał także, że z ubiegania się o stanowisko prezydenta Rzeszowa zrezygnował były poseł Kukiz'15 Maciej Masłowski, który poparł jego kandydaturę.

O komentarz poprosiliśmy kandydatkę popieraną przez Prawo i Sprawiedliwość, Ewę Leniart.

- To decyzja bez znaczenia dla mieszkańców Rzeszowa. Pan Kotula zapewne nie zebrał wymaganej liczby podpisów, a nie chciał wycofać się walkowerem. Z mojej perspektywy to nieistotne, bo wyborcy mają swój rozum i samodzielnie podejmują decyzje

- powiedziała naszemu portalowi wojewoda podkarpacka Ewa Leniart, kandydatka komitetu Wspólny Dom Rzeszów, popierana przez PiS.

- Ja skupiam się na swoim programie dla Rzeszowa i rozwiązywaniu problemów mieszkańców

- dodała.


Oprócz Ewy Leniart w wyborach na prezydenta Rzeszowa kandyduje m.in. Marcin Warchoł, który jest wspierany przez rządzącego do niedawna miastem Tadeusza Ferenca. Startuje również kandydat opozycji Konrad Fijołek, który wcześniej był współpracownikiem Ferenca, wspierany przez Platformę Obywatelską, PSL i Szymona Hołownię, a także Grzegorz Braun z Konfederacji.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Marcin Warchoł #Grzegorz Braun #Waldemar Kotula #Rzeszów #Ewa Leniart

albicla.com@ Hubert Kowalski,albicla.com@ Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo