To już oficjalne: kandydat Porozumienia w Rzeszowie poparł Warchoła z Solidarnej Polski

Waldemar Kotula z Porozumienia Jarosława Gowina zrezygnował ze startu w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Poparł kandydaturę wspieranego przez byłego prezydenta miasta, wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła.

Twitter/Marcin Warchoł

Kotula poinformował o tym na wspólnej z Warchołem konferencji prasowej. Obecni byli na niej także wicemarszałek województwa podkarpackiego Stanisław Kruczek z Porozumienia oraz były prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

"Podjąłem decyzję o rezygnacji ze startu w wyborach. Uznałem, że moje postulaty zrealizuje kandydat, który ma większe szanse na wygranie. A tym kandydatem jest Marcin Warchoł"

– powiedział radny Kotula.

Rządzący Rzeszowem od 2002 r. Ferenc złożył rezygnację 10 lutego po tym, jak przeszedł COVID-19. Zgodnie z opublikowanym rozporządzeniem premiera przedterminowe wybory w mieście odbędą się 9 maja.

Kandydują m.in. popierana przez Prawo i Sprawiedliwość wojewoda podkarpacka Ewa Leniart, proponowany i konsekwentnie wspierany w trakcie kampanii przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, były współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek - popierają go m.in. PO, Lewica, PSL i Ruch Polska 2050 oraz poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Z ubiegania się o stanowisko prezydenta Rzeszowa zrezygnował były poseł Kukiz'15 Maciej Masłowski, który w poniedziałek poparł kandydaturę Marcina Warchoła na tę funkcję.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

albicla.com@GrzegorzWierzchołowski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo