Jak Szatan walczy z Kościołem? Papież Franciszek wskazuje newralgiczny punkt

- Kiedy Szatan chce walczyć z Kościołem to przede wszystkim przeszkadza mu w modlitwie - powiedział papież Franciszek podczas audiencji generalnej w Watykanie. Polakom życzył pokoju, nadziei i radości.

pixabay.com/Websi

W katechezie wygłoszonej w bibliotece Pałacu Apostolskiego papież podkreślił, że "Kościół jest wielką szkołą modlitwy", a "dar modlitwy jest wspaniałym dziedzictwem".

- Po pewnych etapach życia uświadamiamy sobie, że bez wiary nie moglibyśmy rozwiązać naszych problemów i że była ona naszą siłą

- mówił Franciszek.

Następnie zaznaczył: "Wszystko w Kościele rodzi się w modlitwie i wszystko wzrasta dzięki niej. Kiedy Szatan chce walczyć z Kościołem, to przede wszystkim przeszkadza mu w modlitwie".

- Święci, którzy często w oczach świata niewiele się liczą, w rzeczywistości są tymi, którzy go wspierają; nie orężem pieniędzy i władzy, ale modlitwy - dodał papież.

Jako niezbędne zadanie Kościoła wskazał modlitwę i jej nauczanie.

Franciszek pozdrowił Polaków, mówiąc:

- Życzę Wam, aby w przeżywanym okresie wielkanocnym, wasze domy stały się szkołami modlitwy, w których będziecie mogli na nowo odkryć obecność Chrystusa Zmartwychwstałego.

- Niech on napełni Wasze serca swoimi paschalnymi darami: pokojem, nadzieją i radością - dodał.

Była to kolejna papieska audiencja bez udziału wiernych z powodu kryzysu sanitarnego związanego z pandemią.

 

Źródło: niezalezna.pl, pap

albicla.com@michaldzierzak
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo