Jak zagłosuje Libicki ws. RPO? Kosiniak-Kamysz mówi nam: Nigdy się na nim nie zawiodłem

- Pan senator Libicki mówił, że rozważa, nie mówił, że popiera. Mówił o tym szczerze, za co mu bardzo dziękuję. Nigdy się na senatorze Libickim nie zawiodłem. Mam wielkie przekonanie, że tak będzie za każdym razem, nie tylko w tej sprawie - powiedział nam prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz. Chodzi o słowa senatora PSL, który wielokrotnie podkreślał, że skłania się do poparcia dr. Bartłomieja Wróblewskiego (PiS) ws. ewentualnego głosowania nad tą kandydaturą w Senacie.

Władysław Kosiniak-Kamysz / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Dziś po godz. 10 rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie Sejmu. Posłowie po raz czwarty spróbują wybrać nowego RPO. Kandydatem na ten urząd jest poseł Prawa i Sprawiedliwości dr Bartłomiej Wróblewski.

Wybór nowego RPO jest konieczny, ponieważ we wrześniu ub. roku upłynęła kadencja Adama Bodnara.

O „skłanianiu się do poparcia” Wróblewskiego mówił wielokrotnie senator PSL Jan Filip Libicki.

„Skłaniam się do poparcia posła Wróblewskiego. Myślę że dla wszystkich którzy mnie znają nie jest to specjalne zaskoczenie”

- napisał senator 10 marca br.

Kosiniak-Kamysz: Nigdy się na senatorze Libickim nie zawiodłem

O postawę senatora zapytaliśmy dziś w Sejmie prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysława Kosiniak-Kamysza. Ten wyraźnie dał do zrozumienia, że nie zgadza się na głos Libickiego „za” Wróblewskim.

- Rozmawialiśmy wcześniej na ten temat. Na razie to kandydat przed głosowaniem w Sejmie, musi uzyskać odpowiednią ilość głosów. Jak trafi do Senatu to senatorowie będą podejmować decyzję

- rozpoczął szef ludowców.

- Pan senator Libicki mówił, że rozważa, nie mówił, że popiera. Mówił o tym szczerze, za co mu bardzo dziękuję. Nigdy się na senatorze Libickim nie zawiodłem. Mam wielkie przekonanie, że tak będzie za każdym razem, nie tylko w tej sprawie

- ostrzegł Kosiniak-Kamysz.

- To nie jest głosowanie światopoglądowe, nic w tej sprawie się nie zmieniło - nawiązał do swoich słów z początku marca br. - To głosowanie o charakterze politycznym. To wybór Rzecznika Praw Obywatelskich, a nie światopoglądu jakiejkolwiek osoby - zakończył szef PSL.

 

 Źródło: niezalezna.pl, Twitter

#Jan Filip Libicki #Bartłomiej Wróblewski #RPO #Władysław Kosiniak-Kamysz

Aleksander Mimier,Albicla.com@OlekMimier
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo