Oficer prasowa policji w Szczytnie Izabela Cyganiuk poinformowała, że trzech 13-latków stało pod sklepem przy ul. Warszawskiej w Szczytnie, gdy zauważyli, że przy drodze zatrzymuje się mercedes, a jego kierowca wyrzuca z auta psa.

"Auto podjechało pod sklep, przy którym stali chłopcy. Gdy wysiadła z niego kobieta, chłopcy zwrócili jej uwagę, że wyrzuciła psa. Kobieta była dla nastolatków niemiła, opryskliwa i dodatkowo w ocenie chłopaków - pijana. Dlatego nastolatkowie zadzwonili po policję"

- powiedziała Cyganiuk.

Gdy na miejsce przyjechał patrol, kobieta robiła jeszcze zakupy. Gdy wyszła ze sklepu, policjanci przebadali ją alkomatem, który wykazał promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

"Kobieta została zatrzymana, po wytrzeźwieniu będziemy z nią wykonywać czynności. Pies dzięki pomocy straży miejskiej został przekazany do wolontariuszy schroniska Cztery Łapy w Szczytnie"

- powiedziała policjantka.

Cyganiuk przyznała, że postawa 13-latków zachwyciła policjantów. "Fajnie jest spotkać takich rozsądnych, wrażliwych młodych ludzi" - podkreśliła oficer szczycieńskiej policji.