Jerzy Brzęczek wraca do Ekstraklasy? Maciej Bartoszek został tymczasowym trenerem Wisły Płock

Nowym trenerem Wisły Płock został Maciej Bartoszek, który zastąpił na stanowisku zwolnionego Radosława Sobolewskiego. 44-latek podpisał kontrakt tylko do końca sezonu, a później - według informacji "Przeglądu Sportowego" - szkoleniowcem "Nafciarzy" zostanie Jerzy Brzęczek.

Maciej Bartoszek został nowym trenerem Wisły Płock
fot. Mateusz Ludwiczak

Spokojny byt Wisły w najwyższej klasie rozgrywkowej jest rzeczą najważniejszą, sprawą priorytetową. Chcę, żeby zespół sprawiał jak najwięcej satysfakcji kibicom

- powiedział Maciej Bartoszek po podpisaniu umowy z drużyną z Płocka.

Były trener Korony Kielce we wtorek zastąpił na stanowisku zwolnionego po porażce z Pogonią Szczecin Radosława Sobolewskiego. Kontrakt Bartoszka obowiązuje jednak tylko do 30 czerwca 2021. Według "Przeglądu Sportowego" - jeżeli Wisła utrzyma się w PKO BP Ekstraklasie - to w  następnym sezonie zespół poprowadzi Jerzy Brzęczek.

Jerzy Brzęczek może wrócić do Wisły Płock

Dla byłego selekcjonera reprezentacji Polski byłby to powrót na trenerską ławkę w Płocku. 50-letni Brzęczek "Nafciarzy" prowadził przez rok, a przygodę z tym klubem zakończył w lipcu 2018 roku, gdy Zbigniew Boniek powierzył mu drużynę narodową.

Obecnie płocczanie zajmują 13. miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów - ostatnią 16. pozycję okupuje Stal Mielec, która zgromadziła 20 "oczek" przy jednym rozegranym meczu mniej od Wisły. W tym sezonie z Ekstraklasy spadnie tylko jedna drużyna.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Maciej Bartoszek #Jerzy Brzęczek #piłka nożna #Ekstrklasa #Wisła Płock

albicla.com@Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo