Celem 20 mln szczepień do końca II kwartału

Michał Dworczyk podał dziś, że od poniedziałku z dwóch roczników ponad 153 tys. osób zapisało się na szczepienia. "System działa bez zakłóceń" - zapewnił. Jak ocenił, celem jest wykonanie 20 mln szczepień przeciw Covid-19 do końca II kwartału.

Michał Dworczyk
twitter.com/PremierRP

Dworczyk zaznaczył, że na konferencji w KPRM, że "celem Narodowego Programu Szczepień, tym najbliższym, to jest wykonanie 20 milionów szczepień do końca II kwartału". Szef KPRM przeprosił przy okazji, że w poniedziałek podał niedokładne dane.

"Zaszczepienie pierwszą dawką, tu też nic się nie zmienia, 100 proc. chętnych osób z całej populacji planujemy do końca sierpnia"

- poinformował Dworczyk. "To oczywiście będzie możliwe, kiedy wywiążą się producenci ze swoich deklaracji i szczepionki zostaną dostarczone w zapowiedzianym okresie" - dodał.

Podkreślił, że od poniedziałku z dwóch roczników ponad 153 tys. osób zapisało się na szczepienia.

System działa bez zakłóceń. Łącznie wykonanych 7, 7 mln szczepień. W tym tygodniu wykonamy ponad 1 milion szczepień

- powiedział.

Pierwszy powszechny punkt szczepień

Dworczyk powiedział, że 19 kwietnia uruchomiony zostanie pierwszy punkt szczepień powszechnych.

"19 kwietnia uruchomiony zostanie pierwszy punkt szczepień powszechnych, czyli o dzień wcześniej. Mówiliśmy, że nastąpi to 20 kwietnia, ale 19 kwietnia uruchomimy pierwszy taki punkt, a razem z nim 16 takich punktów w ramach pilotażu"

– powiedział pełnomocnik rządu ds. szczepień.

Wskazał, że następne punkty – których będzie kilkaset – będą uruchamiane w kolejnych tygodniach. "Wówczas, kiedy szczepionek będzie tyle w Polsce, żeby można było napełnić nimi te nowo tworzone punkty" – wyjaśnił Dworczyk.

Zaznaczył, że "6,5 tys. punktów, które cały czas prowadzą szczepienia, będzie nadal funkcjonować".

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Michał Dworczyk #szczepienia #koronawirus

albicla.com@michalgradus
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo