Izabella Sierakowska zmarła po ciężkiej chorobie 31 marca. O nadanie Sierakowskiej odznaczenia państwowego zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.

"Pan prezydent nadał pośmiertnie Izabelli Sierakowskiej Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski"

- poinformował Andrzej Dera. Podkreślił, że odznaczenie zostało przyznane w związku z działalnością publiczną Sierakowskiej.

Dera zapowiedział także, że w imieniu prezydenta wręczy order rodzinie podczas pogrzebu.

Uroczystości pogrzebowe mają się odbyć w czwartek 15 kwietnia o godz. 12 na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie. Lewica chciałaby, aby pogrzeb miał charakter państwowy i w tej sprawie szef klubu Krzysztof Gawkowski zwrócił się do marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Izabella Sierakowska zmarła po ciężkiej chorobie 31 marca. O śmierci byłej posłanki poinformował wówczas jej syn Michał Sierakowski.

Sierakowska od 1989 r. do 2005 r. jako przedstawicielka PZPR a następnie Sojuszu Lewicy Demokratycznej sprawowała mandat posłanki X, I, II, III i IV kadencji. Była współprzewodniczącą SdRP, a w Sojuszu zasiadała w zarządzie krajowym. W 2004 r. odeszła do Socjaldemokracji Polskiej. W VI kadencji Sejmu (lata 2007-2011) była członkiem koła SDPL.