Barcelona najcenniejszym klubem świata

Barcelona okrzyknięta została najbardziej wartościowym klubem piłkarskim na świecie. Chluba Katalonii w prestiżowej klasyfikacji magazynu „Forbes” wyprzedziła Real Madryt. Popularna „Barca” wyceniona została na astronomiczną kwotę 4,76 miliarda dolarów.

Pexels/pixabay.com/service/license/

Real, który w przeszłości pięciokrotnie zajmował pierwsze miejsce na tej liście, pokonał w minioną sobotę w El Clasico Barcelonę 2:1, ale poza boiskiem - czyli w zestawieniu „Forbesa” - zajął drugie miejsce z wyceną 4,75 miliarda dolarów.

Jak poinformował „Forbes”, średnia wartość 20 najlepszych klubów wzrosła o 30 procent w porównaniu z okresem sprzed dwóch lat - do 2,28 miliarda dolarów, mimo pandemii COVID-19 wpływającej na przychody z dnia meczowego.

Trzecie miejsce na liście zajmuje triumfator Ligi Mistrzów - Bayern Monachium, w którym występuje Robert Lewandowski (4,215 miliarda dolarów). 

W czołowej dziesiątce jest też „Wielka Szóstka” Premier League - Manchester United, Liverpool, Manchester City, Chelsea, Arsenal i Tottenham Hotspur.

Ubiegłoroczny finalista Ligi Mistrzów Paris Saint-Germain awansował na dziewiąte miejsce po wycenie na 2,5 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 129 procent w ciągu dwóch lat - największy wśród 10 czołowych klubów tej listy.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#FC Barcelona #piłka nożna #sport #Forbes #ranking

albicla.com@PiotrLukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo