W hołdzie Pierwszej Damie. Tulipany dla śp. Marii Kaczyńskiej od Klubów Gazety Polskiej

Dzisiaj, we wtorek 13 kwietnia o godzinie 12.00, przed Pałacem Prezydenckim Kluby Gazety Polskiej oddadzą hołd śp. Marii Kaczyńskiej - Pierwszej Damie, małżonce śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jak co roku, teren przed pałacem zdobić będą piękne tulipany, Jej ulubione kwiaty.

O Marii Kaczyńskiej, jak co roku, pamiętają Kluby Gazety Polskiej. Przed Pałacem Prezydenckim składają ulubione kwiaty Pierwszej Damy - tulipany.

Nie inaczej będzie w 2021 roku. We wtorek 13 kwietnia o godzinie 12.00 przed pałacem na Krakowskim Przedmieściu znów pojawi się delegacja klubowiczów, by oddać hołd Pierwszej Damie, małżonce śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

13 kwietnia, o godz. 12:00 przedstawiciele Klubów Gazety Polskiej oddadzą hołd śp. Marii Kaczyńskiej poprzez złożenie tulipanów przed Pałacem Prezydenckim. Uwaga! Ze względu na epidemię koronawirusa uroczystość będzie ograniczona jedynie do oficjalnej delegacji.

Ukochane kwiaty Pierwszej Damy

Pierwsza Dama Maria Kaczyńska miała odmianę rośliny z rodzaju tulipan, która nazwana była na jej cześć. Nadanie nazwy odmianie odbyło się w obecności Marii Kaczyńskiej we wrześniu 2008 w ogrodach Ambasady Królestwa Niderlandów w Warszawie przy ul. Kawalerii 10. Inicjatorem nadania nazwy był ambasador holenderski w Polsce – Marnix Krop. Wręczona pierwszej damie cebulka miała numer 00001.

"Każdy by się czuł wzruszony i wyróżniony" – mówiła Maria Kaczyńska, gdy w 2008 roku jej imię nadawano wyjątkowym kremowo-żółtym tulipanom, o jaśniejszych końcach. Po tragicznej śmierci śp. Marii Kaczyńskiej 10 kwietnia 2010 roku Polacy pamiętali o jej zamiłowaniu do kwiatów. Kiedy trumna z ciałem prezydentowej przemierzała Warszawę po powrocie ze Smoleńska, na karawan rzucano mnóstwo tulipanów.

 

Źródło: niezalezna.pl

#tulipany #Maria Kaczyńska

albicla.com@michalkowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo