Nielegalne zgromadzenie i interwencja w Głogowie. Policja publikuje nagranie

Podczas interwencji w Głogowie policjant użył pałki wobec kobiety biorącej udział w nielegalnym proteście. Dolnośląska policja publikuje nagranie przedstawiające wydarzenia poprzedzające interwencję.

Interwencja w Głogowie
dolnoslaska.policja.gov.pl

W niedzielę w Głogowie odbył się nielegalny protest około 200 osób sprzeciwiających się obostrzeniom epidemicznym. Było to kolejne tego typu zgromadzenie w tym mieście w ostatnim czasie i kolejna z tym związana interwencja policji. Podczas protestu policjanci interweniowali m.in. wobec jednej z kobiet, a film z tego zdarzenia trafił do sieci. Na fragmencie nagrania widać jak policjant uderza kobietę pałką, łapie ją za szyję i przewraca na ziemię.

Dziś dolnośląska policja w mediach społecznościowych opublikowała film, na którym widać, co działo się tuż przed interwencją. Na nagraniu słychać m.in. jak kobieta obraża policjanta.

Rzecznik dolnośląskiej policji Kamil Rynkiewicz powiedział wczoraj, że interwencja policjanta dotyczyła kobiety, która zachowywała się agresywnie.

"Szarpała policjanta za mundur, nie reagowała na wezwania do zachowania zgodnego z prawem. Została ostrzeżona o możliwości użycia środka przymusu bezpośredniego, ale nie reagowała. Policjant użył wobec niej pałki służbowej. Kobieta została zatrzymana"

- powiedział policjant. Dodał, że środki przymusu bezpośredniego zostały użyte zgodnie z przepisami.

Podczas nielegalnego zgromadzenia policja wystawiła 32 mandaty i 101 wniosków o ukaranie do sądu. Zatrzymano sześć osób, a wylegitymowano 196.

Kontrola po interwencji

W niedzielę wieczorem policja poinformował na Twitterze, że Komendant Główny Policji polecił, aby oficerowie Biura Kontroli KGP szczegółowo wyjaśnili podstawy, zasadność i okoliczności związane z tą interwencją.

"Analizowane będą m.in. nagrania policyjne i dostępne w sieci"

– podano.

ZOBACZ WIDEO:

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP, dolnoslaska.policja.gov.pl

#policja #interwencja #Głogów #pałka policyjna #kobieta

albicla.com@ Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo