"Marksistka" z Black Lives Matter inwestuje w nieruchomości. Na liście luksusowe domy

Media ujawniają inwestycje w nieruchomości, jakie poczyniła jedna z założycielek ruchu Black Lives Matter, określająca siebie jako marksistka Patrisse Cullors. Wśród zakupionych przez aktywistkę domów jest willa w ekskluzywnej dzielnicy Los Angeles, gdzie większość mieszkańców... to biali. Fox Business wskazuje, że to tylko jeden z trzech domów w tej okolicy należący do Cullors.

Patrisse Cullors
By File:Patrisse Cullors 2015.jpg: Steve Easonderivative work: Innisfree987 - This file was derived from:  Patrisse Cullors 2015.jpg:, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=99224588

Patrisse Cullors to jedna z inicjatorek powstania w 2013 r. ruchu Black Lives Matters. Czarnoskóra Amerykanka sama siebie określa jako "marksistkę" i aktywistkę queer.

Media ujawniają jednak, że pod ideologiczną maską "marksistki", Cullors kupuje warte niemałą ilość pieniędzy nieruchomości w prestiżowych lokalizacjach. "New York Post", powołując się na doniesienia portalu dirt.com, informuje, że w ubiegłym miesiącu Cullors zakupiła warty 1,4 mln dolarów dom w Topanga Canyon, około 15 minut od plaż Malibu. Co ciekawe, posiadłość aktywistki Black Lives Matter znajduje się w rejonie, gdzie zdecydowana większość mieszkańców to biali.

Fox Business zaznacza, że posiadłość w Topanga to nie jedyna nieruchomość, którą w tych okolicach posiada Cullors. W 2016 r. zakupiła dom w Inglewood, warty obecnie ok. 800 tys. dolarów, a dwa lata później - dom w południowej części Los Angeles, którego wartość wynosi dziś ok. 700 tys. dolarów. 

Ponadto, aktywistka zakupiła na początku 2020 "niestandardowe ranczo" na terenie stanu Georgia, z prywatnym hangarem dla samolotów. 

W zeszłym roku, Patrisse Cullors wraz ze swoją małżonką, były widziane na Bahamach, gdzie miały poszukiwać nieruchomości w prestiżowej lokalizacji w pobliżu Albany. Według mediów, chodzi o "niezwykle ekskluzywny" dom. 

Jak podaje Fox Business, część aktywistów BLM nie kryje zaskoczenia ujawnionymi informacjami. Hawk Newsome, szef ruchu w Nowym Jorku wezwał do "niezależnego śledztwa".

- Jeśli nazywasz siebie socjalistą, musisz zapytać, ile z jej własnych pieniędzy trafia na cele charytatywne. To naprawdę smutne, ponieważ sprawia, że ​​ludzie wątpią w słuszność ruchu - stwierdził Newsome.

W ubiegłym roku Patrisse Cullors podpisła umowę z Warner Bros. dotyczącą pomocy przy tworzeniu "treści dla marginalizowanych czarnych głosów"

 Źródło: Fox Business, NY Post, niezalezna.pl

 

#Black Lives Matter #Patrisse Cullors

albicla.com@Michał Dzierżak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo