Teraz powiedzmy światu o Smoleńsku

  

„Szanowni Państwo, po obejrzeniu tych 80 minut filmowej wersji raportu końcowego podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza stwierdzam: NAPRAWDĘ MAMY PAŃSTWO POLSKIE” – napisałem na Albicli. I zaraz pojawiły się pytania, co dalej.

Analizami prawnymi w aspekcie krajowym i między­narodowym niech zajmą się specjaliści, ale warto też napisać o światowych realiach, które są inne niż 11 lat temu. Wydarzenia z ostatnich tygodni: prezydent Biden nazwał Putina mordercą, słowa te powtórzył prezydent Litwy Gitanas Nausėda. Rosyjskie służby najpierw otruły Aleksieja Nawalnego, a teraz umieściły go w kolonii karnej. Ujawnione przez niego fakty wywołały uliczne protesty. Poza tym Rosja grozi kolejną wojną Ukrainie. Dziś Moskwa nie udaje łagodnego baranka, nie ma resetu. Zaraz, czy to nie tworzy dogodnej sytuacji, by prawdę o Smoleńsku pokazać światu? Czy nie jest tak, że właśnie teraz może zostać przyjęta jako wiarygodna? Czy nie wpisuje się w interesy światowych przywódców? Oni przecież nie oglądają materiałów Jakuba Sobieniowskiego w „Faktach” TVN. Ja wiem, że rząd ma dużo innych problemów, ale czy nie nadchodzi właśnie ten moment? Czy ktoś w rządzie i w PiS zadaje sobie te pytania?
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts