Długa kolejka utrzymuje się od soboty, mimo że odprawy na przejściu są cały czas prowadzone i po polskiej i po białoruskiej stronie granicy.

W sobotę w Bobrownikach na odprawę również trzeba było czekać powyżej 30 godzin. Aby usprawnić ruch na dojeździe do tego przejścia, od popołudnia w sobotę do nocy z soboty na niedzielę działała tam strefa buforowa. Na drodze krajowej 65, od miejscowości Waliły Stacja zatrzymywano ciężarówki i przepuszczano do strefy bliżej przejścia, gdy było tam miejsce.

W sobotę kolejki i strefa buforowa była też przez jakiś czas przed przejściem w Kuźnicy. Wieczorem w sobotę na odprawę trzeba tam było czekać 24 godziny.

W niedzielę w Kuźnicy czas oczekiwania na odprawę na wyjazd z Polski skrócił się do 14 godzin - poinformowała rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej Katarzyna Zdanowicz. Dodała, że w niedzielę nie obowiązują już strefy buforowe ani w Bobrownikach ani w Kuźnicy.

Zdanowicz zaznaczyła, że duży ruch przed przejściami utrzymuje się.

W ciągu ostatniej zmiany (od godz. 19 w sobotę do 7 rano w niedzielę) służby graniczne odprawiły w Bobrownikach 269 ciężarówek wyjeżdżających z Polski i 320 takich pojazdów w Kuźnicy.