Jak poinformowała Agnieszka Kaszczyszyn z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza (RCKP) w Krośnie warsztaty na wynos to międzypokoleniowa propozycja spędzania wolnego czasu, „obok której dzieci, młodzież, a nawet dorośli nie przejdą obojętnie”.

„Zimna porcelana i sztuka użytkowa, własna planszówka i wejście na Tarnicę bez wychodzenia z domu - właśnie takie atrakcje czekają na poszukujących chwili wytchnienia, śmiałków bezpiecznej turystyki oraz miłośników sztuki relaksu i relaksu przez sztukę”

– zachęcała Kaszczyszyn.

Zgłoszenia i zamówienia pakietów z warsztatami należy zgłaszać za pomocą formularza elektronicznego: www.rckp.krosno.pl. W każdym pakiecie przygotowane są dwa różne warsztaty.

W jednym z nich znalazły się materiały potrzebne do wykonania wiszącej ozdoby z zimnej porcelany, takie jak: mąka ziemniaczana, patyczek, wykałaczka, klej, koraliki, włóczka, szablony. W drugim - materiały do wykonania w całości autorskiej gry planszowej RCKP „Pod górkę”, czyli m.in. zadrukowana tkanina, kolorowe włóczki, igła, karty do gry.

„To wyjątkowo przewrotna gra planszowa: zdradliwe podejścia, niebezpieczne zwierzęta, pech. Nawet dla najbardziej wprawionych zdobywców bieszczadzkich szczytów wejście na Tarnicę (najwyższy szczyt w polskich Bieszczadach) może nie być takie łatwe”

- zachęcała Kaszczyszyn do wzięcia udziału w warsztatach i wejścia na Tarnicę nie wychodząc z domu.

„Uprzedzamy jednak, że nie będzie łatwo i na pewno nie będzie z górki. W tej grze zawsze wiatr w oczy i… droga pod górkę” – dodała i życzyła powodzenia.

Do każdego pakietu dołączone zostały szczegółowe informacje oraz link do filmu instruktażowego z udziałem instruktorów RCKP. Szczegóły dostępne na stronie organizatora.