Gorąca dyskusja na temat Smoleńska. Szrot do posła PO: "Pokazuje pan obłudę"

- W czasach rządów PO praktycznie całe śledztwo oddano Rosjanom, w czego następstwie powstał skandaliczny raport. Za waszych czasów dziennikarzy, którzy przedstawiali prawdę na temat katastrofy, zwalniano z pracy - powiedział prezydencki minister Paweł Szrot w rozmowie z redaktorem Michałem Rachoniem w programie TVP Info "Woronicza17".

TVP Info

Michał Rachoń zwrócił uwagę, że informacje wskazujące na to, że na pokładzie wojskowego samolotu państwa NATO, znajdowały się ślady materiały wybuchowego, powinny wywoływać pewne konsekwencje. - Czy w tym sensie prowadzone są jakieś prace? - zapytał. 

Międzynarodowe kroki ws. Smoleńska

- Po podpisaniu raportu końcowego, będzie on służył również do wystąpienia do organizacji międzynarodowych, żeby podjęte zostały kroki. Po pierwsze też w stosunku do Rosji, żądania wydania wraku, bo to jest nasza własność i mamy prawo do tego. To jest pierwsza w historii świata taka sytuacja, żeby państwa, które nie prowadzą wojny, nie chcą sobie pomóc, utrudniają śledztwo i nie oddają własności. To jest coś niesamowitego i tę sprawę będziemy na pewno na forach międzynarodowych stawiać 

- zapewnił Marek Suski. 

Cierpienie rodzin smoleńskich

Anna Maria Żukowska zwróciła uwagę, że co roku 10 kwietnia chodzi na groby. - Będę na nie chodzić pewnie do swojej śmierci. Z roku na rok widzę coraz bardziej umęczone twarze bliskich, którzy stracili swoich członków rodzin w tej katastrofie. Widzę twarz Barbary Szmajdzińskiej, widzę twarz Barbary Nowackiej. Te osoby są bardzo zmęczone tym, że już jedenasty rok ich bliskich zmarłych traktuje się, jak materiał dowodowy a nie pamięta się o tych osobach, jako osobach - powiedziała.

- Te jedenaście lat nie przybliżyło nas do prawdy. Jak to się dzieje, że Holandia mogła odzyskać w ciągu dwóch lat samolot zestrzelony przez rosyjską rakietę nad Ukrainą i mogła wyjaśnić przyczynę katastrofy, a my jako kraj ciągle nie odzyskaliśmy tego wraku, co przecież zapowiadało Prawo i Sprawiedliwość w swojej kampanii? 

- pytała posłanka Lewicy. 

Nowe fakty 

Michał Rachoń zapytał, co państwo polskie powinno zrobić w związku z nową wiedzą, która została przedstawiona w nowym filmie na temat przyczyn katastrofy. 

- Pan prezydent uważa, że prawda, dążenie do tej prawdy to jest nasz obowiązek wobec wszystkich ofiar tej katastrofy. Rozumiem, że raport ten został wstępnie przedstawiony, zostanie potem formalnie przekazany prokuraturze. Chciałbym mieć nadzieję, że maksymalnie się w tej sprawie zbliżmy do prawdy, chociaż ciągle pozostają wątpliwości, czy osiągniemy tę prawdę absolutną na temat tego, co się wydarzyło

- powiedział Paweł Szrot.

Platforma Obywatelska oskarża

Robert Kropiwnicki ocenił, że materiał ten "jest zaangażowany politycznie i potwierdza tezy spiskowe". - Im dalej od tego wydarzenia, tym tych teorii spiskowych jest co raz więcej. To jest przykre, że Antoni Macierewicz po jedenastu latach rozwija kolejne teorie spiskowe, a jego wiarygodność jest naprawdę niewielka. Teorii jest coraz więcej a faktów jest coraz mniej - podkreślił.

- Pan poseł sobie pozwolił na ocenę prac na temat katastrofy. To jest bardzo obłudne z pana strony, ponieważ pan reprezentuje partie, za której rządów praktycznie całe śledztwo oddano Rosjanom, w czego następstwie powstał skandaliczny raport. Za waszych czasów dziennikarzy, którzy przedstawiali prawdę na temat katastrofy, zwalniano z pracy. Panie pośle, ja bym się na pana miejscu pięć razy zastanowił, zanim zacząłbym oceniać śledztwo w sprawie katastrofy 

- odpowiedział mu prezydencki minister. 

 

 Źródło: TVP Info, Niezalezna.pl

#Smoleńsk #Woronicza 17 #PiS #PO #lewica #Katastrofa smoleńska

albicla.com@adriansiwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo