Poza pierwszym setem, w którym dominowały rzeszowianki, pozostałe odsłony spotkania były wyrównane i zacięte. Potwierdziło się, że  w tegorocznym finale spotkały się dwa niezwykle mocne zespoły.

Pierwszy mecz finałowy nie zawiódł. Skrót spotkania w linku poniżej

Pierwszy set zdecydowanie wygrały podopieczne Stephane'a Antigi, cały czas utrzymując kilkupunktową przewagę nad rywalkami. Zupełnie inaczej wyglądały już jednak kolejne części meczu. Po wyrównanym drugim secie w trzecim nieco lepsze były siatkarki z Polic. Z kolei czwartą i piątą odsłonę spotkania po zaciętej rywalizacji wygrały rzeszowianki.

W półfinale siatkarki z Podkarpacia spotkały się z ŁKS Commercecon Łódź. Rywalizacje wygrały po trzech spotkaniach. Natomiast Chemik w dwóch meczach pokonał E.Leclerc Moya Radomkę Radom. Tegoroczną rundę zasadniczą siatkarki Developresu zakończyły na pierwszym miejscu w tabeli. Z kolei Chemiki uplasował się na trzeciej pozycji.

W finale spotykają się dwa najlepsze zespoły poprzedniego sezonu, w którym w związku z pandemią koronawirusa, nie rozegrano fazy play off. Rywalizacja toczy się do trzech wygranych. Chemik Police w ostatnich siedmiu sezonach sześciokrotnie zdobywał tytuł mistrza Polski. Tylko w 2019 roku nie zdołał zdobyć medalu, choć rundę zasadniczą zakończył na pierwszym miejscu. Natomiast Developres po raz pierwszy gra w finale.

Developres SkyRes Rzeszów - Grupa Azoty Chemik Police 3:2 (25:20, 29:31, 22:25, 25:22, 15:13)

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw): 1:0 dla Developresu