Znicze, kwiaty i modlitwa. Premier oraz prezes PiS upamiętnili ofiary katastrofy smoleńskiej

Premier Mateusz Morawiecki oraz wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach ofiar katastrofy smoleńskiej spoczywających na Cmentarzu Bródnowskim, w Świątyni Opatrzności Bożej oraz na cmentarzach w Grabowie i w Pyrach.

Zdjęcie ilustracyjne
Krystian Maj/KPRM

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154, wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

W 11. rocznicę katastrofy premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jarosław Kaczyński odwiedzali groby osób, które zginęły w Smoleńsku. 

W Pyrach premier Morawiecki był obecny na grobie śp. ks. Ryszarda Rumianka.

Szef rządu wraz z wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim modlili się też przy grobie śp. Tomasza Merty na cmentarzu w Grabowie.

W Panteonie Wielkich Polaków w Warszawie premier złożył znicze na grobach śp. Ryszarda Kaczorowskiego, śp. ks. Zdzisława Króla, śp. ks. Andrzeja Kwaśnika i śp. ks. Józefa Jońca. 

Z kolei na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie Morawiecki i Kaczyński upamiętnili śp. Pawła Wypycha i śp. Katarzynę Doraczyńską.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Jarosław Kaczyński #Mateusz Morawiecki #Katastrofa smoleńska

albicla.com@michalkowalczyk
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo