11. rocznica tragedii smoleńskiej

  

W sobotę przypada 11. rocznica katastrofy smoleńskiej. Środowisko Strefy Wolnego Słowa od pierwszych dni upominało się o rzetelne wyjaśnienie przyczyn tragedii i wskazanie winnych. We wrześniu 2010 r. zebraliśmy kilkadziesiąt tysięcy podpisów pod petycją do Kongresu USA w sprawie katastrofy nad Smoleńskiem, która została przekazana na ręce republikańskiego kongresmena Petera T. Kinga. Przez te wszystkie lata przywykliśmy do kłamstw i oszczerstw w mediach rosyjskich i polskojęzycznych, mających na celu zdeprecjonowanie próby dojścia do prawdy.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, pytany na spotkaniu z członkami klubów „GP” o datę wyjaśnienia przyczyn katastrofy, powiedział: – Zbliżamy się w tej chwili do 11. rocznicy, ale to nie powinna być data, która determinuje moment ujawnienia prawdy. Prawdę można ujawnić wtedy, gdy mamy ją już na pewno i gdy nikt, kto myśli racjonalnie, odwołuje się do racjonalnych argumentów, nie będzie w stanie jej podważyć. (…) Rocznica jest datą dla uroczystości, pamięci, a jeśli chodzi o ujawnienie prawdy, to przede wszystkim ważna jest merytoryczna część tego całego procesu, który do tej prawdy prowadzi.


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie, niezalezna.pl,

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts