Wymyślił sobie rasistowski atak? La Liga zbadała skandal podczas meczu Cadizu z Valencią

Mecz Cadizu z Valencią w lidze hiszpańskiej został przerwany, po tym jak Juan Cala rzekomo obraził w rasistowski sposób Mouctara Diakhaby'ego. La Liga zakończyła dochodzenie w sprawie i nie znalazła żadnego potwierdzenia, że piłkarz Valencii został w ten sposób urażony.

fot. twitter.com/dominikpiechota

W ubiegłą niedzielę na boisku hiszpańskiej La Liga wybuchł skandal, a spotkanie przerwano na pół godziny, po tym jak Juan Cala miał zwrócić się do Diakhaby'ego słowami "negro de mierda" (hiszp. "pie** czarnuch"). Piłkarze wrócili w końcu na murawę i dokończyli grę, a incydent został zbadany.

Rasistowski skandal, którego nie było?

Po analizie stwierdzono, że w żadnym z dostępnych mediów nie znaleziono żadnego dowodu na to, że Juan Cala obraził Mouctara Diakhaby za pomocą rzekomych określeń

- oświadczyła La Liga.

Przeanalizowano wszystkie dostępne zapisy zdarzenia, w tym obrazy nadawane i rozpowszechniane w różnych sieciach społecznościowych. Aby móc zakończyć sprawę, zlecono wyspecjalizowanej firmie także odczytanie rozmów z ruchu warg piłkarzy

- dodano w komunikacie.

La Liga stwierdziła także, że potępią wszelkie przejawy rasizmu. Klub z Valencii oświadczył natomiast, że "brak dowodów nie oznacza, że zdarzenie nie miało miejsca". Sprawa jest wciąż przedmiotem dochodzenia hiszpańskiej federacji piłkarskiej.

 

Źródło: bbc.com, niezalezna.pl

#rasizm #piłka nożna #Moucatar Diakhby #La Liga #Juan Cala

albicla.com@Janusz Milewski
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo