Sroga kara dla dżihadysty. Planował ataki we Francji przed EURO 2016

Terrorysta Reda Kriket został skazany na 24 lata więzienia za planowanie ataku dżihadystów we Francji przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej Euro 2016. W jego mieszkaniu znaleziono broń maszynową oraz ładunki wybuchowe.

Flaga Talibanu
opracowanie własne - mt

Po pięciu tygodniach procesu sąd w Paryżu wydał w piątek werdykt w procesie 39-letniego Redy Kriketa i jego wspólników, skazując go na 24 lata więzienia. Kriket nie uznał wyroku, podkreślając, że uznaje tylko prawo Allaha.

24 marca 2016 r., dwa dni po atakach islamistów w Brukseli, francuska policja wykryła w mieszkaniu wynajętym przez Kriketa w Argenteuil pod Paryżem pięć karabinów szturmowych, siedem pistoletów, duże ilości amunicji, 105 gramów TATP (materiał wybuchowy stosowany przez terrorystów), 1,3 kg przemysłowych materiałów wybuchowych i ponad 10 tys. stalowych kulek.

Prokuratura uznała, że ten arsenał został zgromadzony w celu przeprowadzenia jednego lub więcej ataków terrorystycznych we Francji.

Są skazał również na 24 lata więzienia 37-letniego Anisa Bahriego i 43-letniego Abderrahmane'a Ameurouda, uznanych za zradykalizowanych terrorystów udzielających wsparcia logistycznego Kriketowi.

Pozostali sądzeni terroryści: 45-letni Miloud Feia został skazany na 12 lat więzienia, 38-letni Yassine Alami na 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast 39-letni Soufiane Belouafi został uniewinniony, podobnie, jak Rabah Meniker.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#dżihadyści #Islam #Francja

albicla.com@MateuszTomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo