Będzie Muzeum Żołnierzy Wyklętych!

  

W Ostrołęce powstanie pierwsze w Polsce muzeum poświęcone Żołnierzom Wyklętym. Po burzliwej debacie miejscy radni przegłosowali uchwałę w tej sprawie. Ostatecznie radni przyjęli uchwałę 16 głosami za przy czterech głosach sprzeciwu. Przeciw byli radni: Maciej Kleczkowski (PO), Mariusz Popielarz (PO), Mirosław Dąbkowski (PO), Anna Szczubełek (SLD).

Muzeum powstanie w historycznym budynku byłego carskiego więzienia. Budynek ten był wykorzystywany jako więzienie do końca 2012 roku.

- Jest tysiące bezimiennych żołnierzy, którzy czekają żeby o nich pamiętać. Nadal przez niektórych jest podejmowana próba zatarcia historii. Do tej pory na stronach internetowych opisywane są informacje o tym jak to leśni zabijali. Takiego muzeum nie ma jeszcze w Polsce, zachęcam byśmy zrobili coś wyjątkowego - mówił prezydent Janusz Kotowski, relacjonuje portal eostroleka.pl.

Zobacz sejmową konferencję na temat muzeum 



Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,eostroleka.pl


Wczytuję komentarze...

Koniec utrudnień na DK 63

/ Spiegel1985 [CC0], via Wikimedia Commons

  

Przywrócono normalny ruch na drodze krajowej nr 63 w Wyłudkach (woj. warmińsko-mazurskie), gdzie w piątek rano zderzyły się dwa TIR-y oraz po śmiertelnym potrąceniu pieszej w Kolnie (woj. podlaskie) - podała policja.

O zakończeniu utrudnień w ruchu na DK 63 w Kolnie, gdzie po wypadku obowiązywał ruch wahadłowy, poinformowała asp. szt. Joanna Makarewicz z miejscowej komendy policji. Jak mówiła, samochód osobowy potrącił 75-letnią kobietę przechodzącą przez ul. Księcia Janusza "w rejonie przejścia dla pieszych i skrzyżowania". W wyniku obrażeń piesza zmarła. Według policji 58-letni kierowca był trzeźwy.

Normalny ruch pojazdów przywrócono też na odcinku DK 63 Giżycko - Orzysz po kolizji w miejscowości Wyłudki. Droga była tam krótko zablokowana po bocznym zderzeniu dwóch TIR-ów. Nikt nie został ranny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl