Afgańczycy wjechali do Polski w naczepie tira - WIDEO

Straż Graniczna zatrzymała pięciu Afgańczyków, którzy, ukryci w naczepie tira, nielegalnie wjechali do Polski z Czech przez przejście graniczne w Chałupkach w powiecie raciborskim (Śląskie). Trafią oni do strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców, a później zostaną wydaleni z Polski.

https://www.slaski.strazgraniczna.pl/

"Wczoraj kierowca bułgarskiej ciężarówki zaniepokojony dobiegającymi z naczepy odgłosami, zatrzymał się przy patrolu Straży Granicznej realizującym zadania związane z dokonywaniem kontroli sanitarnej w rejonie byłego przejścia granicznego Nowe Chałupki - Bohumin. Kierowca, obywatel Bułgarii, w obecności funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej otworzył drzwi naczepy. W środku, na stalowych rurach, przebywało 5 osób"

- przekazał rzecznik śląskiego oddziału SG chor. szt. Szymon Mościcki.

Cudzoziemcy, deklarujący, że są obywatelami Afganistanu, nie mieli przy sobie dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium RP. Wszyscy zostali zatrzymani. W trakcie dalszych czynności wyjaśniających potwierdzono afgańskie obywatelstwo mężczyzn oraz ich dane osobowe. Dwóch z nich nie skończyło jeszcze 18. roku życia.

"Okazało się, że wszyscy złożyli wnioski o ochronę międzynarodową na terytorium Rumunii. Obecnie trwają czynności służbowe zmierzające do umieszczenia Afgańczyków w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców, a następnie przekazania ich do Rumunii w ramach tzw. procedury dublińskiej"

- przekazał Mościcki.

To kolejna grupa Afgańczyków zatrzymana w ostatnim czasie w województwie śląskim. Pod koniec marca w Cieszynie strażnicy zatrzymali sześciu obywateli tego kraju, którzy także wjechali do Polski nielegalnie z Czech. W czasie przesłuchania mężczyźni oświadczyli, że celem ich podróży były Niemcy.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

albicla.com@DominikaPazdyka
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo