Kolejna mroźna noc. IMGW: Ale ostatnia

Przed nami kolejna, ale ostatnia w najbliższym czasie noc z przymrozkami - prognozuje w czwartek synoptyk IMGW-PIB Jakub Gawron.

pixabay.com/gosiak1980

Jakub Gawron z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego powiedział, że wieczorem na zachodzie kraju pojawi się sporo przejaśnień. Zachmurzenie utrzyma się na wschodzie, gdzie mogą też wystąpić opady deszczu ze śniegiem, okresami krupy śnieżnej.

Termometry wieczorem wskazywać będą w kraju od 2 do 4 stopni Celsjusza, a poniżej zera w obszarach podgórskich, w Bieszczadach i we wschodniej części Beskidów.

W pierwszej połowie nocy na wschodzie nadal może padać deszcz i śnieg, ale opady będą słabnąć z godziny na godzinę, aż zanikną. Wiatr, który wieczorem będzie umiarkowany i porywisty (do 55 km/h - na Wybrzeżu), w nocy osłabnie.

W całym kraju nocą temperatura wyniesie od -4 do 0 stopni, a tylko nad samym morzem sięgnie 2-3 stopni. W kotlinach podkarpackich może spaść natomiast nawet do -10 stopni. To kolejna, ale – jak powiedział synoptyk – ostatnia noc z przymrozkami w najbliższym czasie.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#pogoda #prognoza pogody #pogoda na dziś

Albicla.com@OlekMimier
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo