Zynga Inc. (Nasdaq: ZNGA), światowy lider w dziedzinie interaktywnej rozrywki, ogłosił dzisiaj światową premierę „Puzzle Combat”, nowej gry typu match-3 action role-playing (RPG) na urządzenia mobilne, w której gracze rekrutują herosów, budują bazy i rywalizują w bitwach player-vs-player (PVP) osadzonych w świecie zombie. „Puzzle Combat” powstał w studiu zależnym Zynga Inc. Small Giant Games w Helsinkach, które wcześniej dało światu hit „Empires & Puzzles”.

Gracze „Puzzle Combat” biorą udział w bitwach z wrogimi siłami groźnej Armii Strachu zdobywając power-upy dzięki wyjątkowym kombinacjom elementów. Rekrutują szpiegów, medyków, saperów i inne jednostki, z których każda wyposażona jest w specjalne ataki. Gracze mogą również projektować niezdobyte twierdze budując i usprawniając takie budynki, jak kuźnie, warsztaty, ośrodki szkoleniowe i kwatery.

Puzzle Combat daje graczom poczucie dowodzenia doborowym zespołem herosów w ramach znanego modelu gry w dopasowanie trzech elementów

– powiedział Jose Saarniniemi, dyrektor zarządzający Small Giant Games.

Łącząc kluczowe elementy obecne w "Empires & Puzzles" z nowoczesnym projektem gry opartym o bitwy, "Puzzle Combat" zanurza graczy w dynamicznym i pełnym akcji wirtualnym świecie wypełnionym zombie. Spodziewamy się, że po dzisiejszej premierze "Puzzle Combat" znajdzie liczne grono fanów, którzy z zaangażowaniem będą śledzić dodatkowe motywy tematyczne i aktualizowane funkcje nastawione na satysfakcję graczy na całym świecie.

„Puzzle Combat” stawia graczy naprzeciw siebie w bitwach typu PvP z innymi osobami z całego świata. Aby zdominować pole bitwy gracze mogą przyzywać setki unikatowych i potężnych herosów, z których każdy dysponuje wyjątkowymi umiejętnościami i gromadzić różne bronie, usprawniając je i wykorzystując w walce. W miarę postępów w grze, gracze mogą zawierać sojusze, dzieląc się najlepszymi taktykami i rywalizując w ramach grupowych wydarzeń, by promować swoich herosów, wspólnie przechodzić dalej i ostatecznie uformować najpotężniejszą armię.

Kluczowe cechy gry:

  • Ponad 200 unikalnych herosów do zbierania i rozwijania.
  • Szybka akcja typu dopasuj trzy elementy ze specjalnymi atakami odblokowywanymi przez dopasowanie podobnych kafelków w unikalnych kombinacjach.
  • Budowanie baz, w których rekruci szkoleni są na herosów, produkowana jest żywność, wydobywane są metale i tworzone są kluczowe przedmioty bitewne.
  • Sezonowe kampanie PvP z cennymi nagrodami.
  • Tryby współpracy w ramach sojuszu przeciwko potężnym maszynom bojowym, w bitwach drużynowych z rywalami i podczas wydarzeń drużynowych.
  • Funkcje społecznościowe, takie jak czat globalny i w obrębie sojuszu, pozwalają graczom wymieniać się taktykami i tworzyć zespoły, by osiągnąć wyższy poziom rozgrywki.
  • Wydarzenia czasowe pozwolą na zdobywanie wyjątkowych nagród i rywalizowanie z innymi graczami.

Gra „Puzzle Combat” dostępna jest już teraz na platformach iOS i Android i może być pobrana za darmo.