"Do końca kwietnia zostaną zaszczepieni wszyscy chętni powyżej 60. roku życia" - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu miał też bardzo dobre informacje dotyczące kolejnych dostaw szczepionek. 

- Zdecydowaliśmy się zwiększyć naszą przepustowość co do szczepień, a to dlatego, że nasza presja na Komisję Europejską, na UE ma sens i okazuje się, że już w maju dotrze do nas być może nawet 9 mln szczepionek, a w kwietniu już mamy potwierdzone około 5,5 mln i cały czas czekamy na potwierdzenie kolejnego może nawet półtora miliona. Czyli byłoby to w samym kwietniu 7 mln szczepionek 

- powiedział Morawiecki. 

Jak dodał podczas konferencji szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, "do 18 kwietnia spodziewamy się dwóch dostaw szczepionek Johnson&Johnson". Więcej ma być też punktów szczepień.

- Rząd zdecydował o przekazaniu dodatkowych środków na tworzenie punktów szczepienia powszechnego - to dla nas główny kierunek walki z koronawirusem

- powiedział premier Morawiecki. Padła też zapowiedź walki o kolejne dostawy preparatów:

"Dziś mam rozmowę z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Będę po raz kolejny rozmawiał o tym, żeby do Polski przyjechało jak najwięcej szczepione"