Czym się różnimy

  

Rządy koalicyjne zwykle nie są łatwe. Wystarczy przypomnieć tarcia wewnątrz minionych koalicji – tworzonych przez SLD, PSL, PO, wcześniej UW i AWS. Obóz Zjednoczonej Prawicy tym się dotychczas różnił od tamtych koalicji, że spajała go chęć zmiany Polski i służenia ludziom przez realizację wspólnego programu. Zjawisko „awuesizacji”, czyli konfliktów mogących doprowadzić do upadku obozu, które raczył przywołać Jarosław Gowin z Porozumienia, było obecnej koalicji obce – do czasu, gdy priorytetem dla części jej polityków stały się partykularne interesy własnych środowisk.

Niestety widać to jasno po zachowaniach samego Jarosława Gowina, gdy zablokował możliwość przeprowadzenia wyborów prezydenckich w konstytucyjnym terminie, co jednoznacznie służyło zwiększeniu szans w tych wyborach totalnej opozycji. Dziś podobną postawę – paradoksalnie – demonstruje Solidarna Polska, grożąc blokowaniem środków z Funduszu Odbudowy, czym zwiększa szanse totalnej opozycji na powrót do władzy. Napięcia w koalicji bywają – to nic nowego. Ważne, by prywata, partykularne interesy nie wywindowały ich do poziomu destrukcji całego obozu, bo wówczas wyborcy mogą boleśnie zweryfikować ambicje koalicjantów.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts