Przed nami kolejna mroźna noc

W związku z opadami i prognozowaną ujemną temperaturą w nocy, w wielu miejscach kraju spodziewane jest lokalne oblodzenie dróg i chodników - poinformował rzecznik i synoptyk IMGW-PIB Grzegorz Walijewski. Najzimniej będzie w obszarach podgórskich - nawet do -7 st. C.

/ stux / CC0

Synoptyk IMGW poinformował, że w nocy ze środy na czwartek temperatura minimalna wyniesie od -4 st. C na południowym wschodzie i miejscami w centrum, do około 2 st. C nad morzem. Najzimniej będzie na obszarach podgórskich, gdzie temperatura może spaść nawet do -7 st. C.

- W związku z tym, że w dzień padało, a w nocy temperatura będzie ujemna to wszystko to co spadło będzie zamarzało, a co za tym idzie w wielu miejscach w kraju - bardzo lokalnie - mogą się pojawiać oblodzenia na drogach

- powiedział Walijewski. Dodał, że w związku z tym kierowcy powinni uważać - szczególnie na drogach lokalnych.

Według IMGW nocą w całym kraju wystąpią również przelotne opady śniegu. Na południu kraju w ciągu nocy pokrywa śnieżna może przyrosnąć o ok. 5 cm.

Wiatr będzie cały czas dość silny - w porywach do 60 km/h, a w Tatrach do 80 km/h, tam cały czas możliwe zawieje i zamiecie śnieżne. W związku z opadami IMGW poinformowało o planowanym wprowadzeniu dla całego rejonu Karpat alertów przed opadami śniegu.

Niemal dla całego kraju będą także obowiązywały ostrzeżenia przed przymrozkami, a temperatura przy gruncie może spaść do -5 st. C. Alertów nie wydano jedynie dla Polski północno-wschodniej, gdzie nie wystąpiły jeszcze odpowiednie warunki dla wegetacji roślin w związku z czym rejon ten nie spełnia warunków do wydania takich ostrzeżeń. 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#pogoda na dziś #prognoza pogody

Albicla.com@OlekMimier
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo