Chcemy być w finale. Cały ten sezon gramy po to, by być w finale i walczyć o złoty medal. Miejmy nadzieję, że w środę staniemy na wysokości zadania i zakończymy tę rywalizację

– stwierdził Popiwczak.

Jastrzębski Węgiel od finału PlusLigi dzieli jedno zwycięstwo

Pierwsze spotkanie w tej parze półfinałowej było niezwykle zacięte. Jastrzębski Węgiel pokonał u siebie zespół VERVA Warszawa Orlen Paliwa 3:2 i prowadzi w serii rozgrywanej do dwóch zwycięstw.

Jastrzębianie zwracają uwagę na klasę drużyny prowadzonej przez trenera Andreę Anastasiego. W stołecznej drużynie występuje aż pięciu siatkarskich mistrzów świata. Jakub Bucki wskazuje na element, który może przeważyć szalę zwycięstwa w środowym meczu.

Uważam, że decydującym czynnikiem i elementem będzie zagrywka. Jeśli będziemy dobrze zagrywać, to mam nadzieję, że będziemy cieszyć się po tym meczu z awansu do finału

- mówi atakujący Jastrzębskiego Węgla.

W drugiej parze półfinałowej ZAKSA spotka się z PGE Skrą Bełchatów. Pierwszy mecz 3:0 wygrał zespół z Kędzierzyna Koźla.

Początek środowego spotkania VERVA Warszawa ORLEN Paliwa - Jastrzębski Węgiel o godzinie 17:30. Transmisja w Polsacie Sport Extra.