Czy Libicki poprze kandydaturę Wróblewskiego? "Mam jeszcze czas na przemyślenia"

- Pojawiają się między innymi rozmowy z osobami, które do kwestii ochrony życia mają taki stosunek, jak ja i pan Wróblewski, ale mają krytyczne opinie na jego temat, czym jestem trochę zdziwiony, a niewątpliwie mogę te osoby odczytywać, jako osoby zdecydowanie opowiadające się za stroną życia  - powiedział senator PSL-u Jan Filip Libicki, pytany o wątpliwości dotyczące tego, czy zagłosuje za kandydatura posła Bartłomieja Wróblewskiego na Rzecznika Praw Obywatelskich. Rozmowę w TVP Info prowadził redaktor Michał Rachoń.

TVP Info

Michał Rachoń zauważył, że zbliża się głosowanie dotyczące Rzecznika Praw Obywatelskich. - Rozmawialiśmy ostatnio na ten temat. Mówił pan, że skłania się do poparcia kandydatury posła Bartłomieja Wróblewskiego. Czy w tej kwestii co się zmieniło? - zapytał.

Jan Filip Libicki wyznał, że zmieniła się jedna rzecz. - Mam na te przemyślenia trochę więcej czasu, dlatego że wydawało mi się, że pan Wróblewski będzie głosowany w Sejmie 30 marca. Wtedy to głosowanie się nie odbyło, prawdopodobnie będzie to w połowie kwietnia, więc mój czas na podjęcie decyzji się wydłużył do czasu na po weekendzie majowym i z tego powodu się cieszę - stwierdził. 

Redaktor zwrócił uwagę, że senator PSL-u podkreślał, że dla niego "fundamentalną kwestią jest podejście do ochrony życia i podejście pana posła do tej sprawy". - Czy pojawiły się jakieś nowe okoliczności w tej sprawie przez które mógłby pan uznać, że ta okoliczność jest mniej istotna od innych? - dopytywał.

- Pojawiają się różne rzeczy. Pojawiają się między innymi rozmowy z osobami, które do kwestii ochrony życia mają taki stosunek, jak ja i pan Wróblewski, ale mają krytyczne opinie na jego temat, czym jestem trochę zdziwiony, a niewątpliwie mogę te osoby odczytywać, jako osoby zdecydowanie opowiadające się za stroną życia 

- wyjawił.

- Te głosy płyną ze strony zdecydowanie opowiadającą się za tą decyzją trybunału z października, a są głosami krytycznymi wobec pana Wróblewskiego. To mnie trochę zaskakuje. Nie chciałbym jednak głęboko wchodzić w rozmowy w które prowadzę

- dodał. 

Jan Filip Libicki przekazał, że poseł Wróblewski ma bardzo wielu przeciwników w gronie parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości. - To się pewnie nie ujawni w głosowaniu, bo będzie miało Prawo i Sprawiedliwość w tej sprawie dyscyplinę i to jest oczywiste, natomiast to nie oznacza, że te osoby nie wyrażają swoich krytycznych opinii w prywatnych rozmowach - powiedział.

 

 Źródło: TVP Info, Niezalezna.pl

 

#Jan Filip Libicki #Michał Rachoń #PSL ##Jedziemy #RPO

albicla.com@adriansiwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo