Wielkanoc z Adamem Michnikiem

  

Na Wielkanoc „Gazeta Wyborcza” postanowiła zadbać o rozwój duchowy czytelników, publikując rozmowę Dominiki Wielowieyskiej z Adamem Michnikiem. Wywiad, niespodziewanie interesujący, pokazał, nie pierwszy oczywiście raz, że ojcowie dzisiejszej rewolucji nie nadążają za wykreowanymi przez siebie zjawiskami.

Tak dalece, że za chwilę trafią na listę wrogów ludu. Michnik, mówiący o ważnej i wciąż dobrej roli Kościoła, potrzebie dialogu i znaczeniu Dekalogu, okazuje się fundamentalistą. Śmieje się prawica, zasłużenie, ale nie całkiem słusznie, młoda lewica odkrywa kolejnego „dziadersa”. Dziennikarka atakuje szefa, broni go przed nią Hanna Gronkiewicz-Waltz, potem gazeta tłumaczy, czego była prezydent nie rozumie. To nieoczekiwany obrót spraw, wart jednak, podobnie jak sam wywiad, odnotowania.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts