Z OSTATNIEJ CHWILI

Von der Leyen w Davos: nasze sankcje niszczą rosyjską gospodarkę, a tym samym rosyjską machinę wojenną • • • Von der Leyen w Davos: Rosja wstrzymuje dostawy żywności, wykorzystując to jako broń, ma to globalne reperkusje. • • • Stoltenberg w Davos: Putin chciał mniej NATO u swoich granic, jednak teraz będzie go więcej • • •

Skrytykował politykę migracyjną w Europie i stracił pracę. Zsolt Petry oskarżony o ksenofobię i homofobię

Trener bramkarzy w Hercie Berlin został zwolniony z pracy w trybie natychmiastowym. Dlaczego? Zsolt Petry w wywiadzie udzielonym węgierskiej gazecie skrytykował politykę migracyjną Unii Europejskiej i negatywnie wypowiadał się na tematy związane z homoseksualizmem. „Nie mogę zrozumieć, jak Europa mogła moralnie upaść tak nisko" - stwierdził 54-latek w rozmowie z "Magyar Nemzet"

Zsolt Petry skrytykował politykę migracyjną i stracił pracę
fot. herthabsc.com

Zsolt Petry stracił posadę trenera bramkarzy w Berlinie w trybie natychmiastowym. Występująca w piłkarskiej Bundeslidze Hertha zwolniła byłego golkipera po tym, jak w poniedziałek na łamach "Magyar Nemzet" ukazał się wywiad z węgierskim szkoleniowcem.

Petry niepochlebnie ocenił w nim politykę migracyjną w Unii Europejskiej i stwierdził, że nie może zrozumieć dlaczego bramkarz RB Lipsk i jego rodak - Peter Gulacsi wspiera osoby homoseksualne.

Liberałowie wszystko rozdmuchują. Jeżeli jesteś przeciwko migrantom i zwracasz uwagę, że w Europie pojawiło się wraz z nimi wielu bandytów, to od razu nazywają cię rasistą

- stwierdził Petry.

Ubolewał również nad faktem, że kontynent o chrześcijańskich korzeniach stacza się na moralne dno.

Petry za swoje opinie zapłacił posadą

Praca Zsolt Petry'ego przez lata była bardzo ceniona. Zawsze był otwarty, tolerancyjny i gotowy do pomocy. Nigdy nie zachowywał się w sposób homofobiczny lub ksenofobiczny

-  przekazał prezes klubu Carsten Schmidt w oficjalnym oświadczeniu.

Zwrócono jednak uwagę, że opinie Węgra są rażąco różne od wartości wyznawanych w Hercie i dalsza współpraca nie jest możliwa.

Również Petry opublikował oświadczenie w którym zapewnił, że żałuje swoich komentarzy na temat polityki migracyjnej.

Chciałbym podkreślić, że nie jestem homofobem ani ksenofobem. Głęboko żałuję moich komentarzy na temat polityki imigracyjnej i chciałbym przeprosić wszystkich szukających tu schronienia, których obraziłem. Podobała mi się praca dla Herthy BSC i szanuję ich decyzje. Życzę wszystkim w klubie wszystkiego najlepszego na przyszłość.

 


Źródło: niezalezna.pl

#Zsolt Petry #Hertha Berlin #piłka nożna #homofobia #poprawność polityczna

albicla.com@Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo