Wycięcie konserwatystów

  

Jest faktem, że na Platformę wywierany jest bardzo silny nacisk zewnętrzny ze strony wspierającego ją dotychczas establishmentu, aby przyjęła określoną, lewicową linię w sprawach moralno-obyczajowych. Apele Agnieszki Holland i „Gazety Wyborczej” są tego wyrazem. Jest to na pewno niewygodna sytuacja dla premiera, który z zasady unikał tego typu antagonizmów. Nie sądzę jednak, żeby sytuacja ta doprowadziła do konfliktu w łonie PO. Problem bowiem nie dotyczy spraw obyczajowych, ale układu sił w samej Platformie i ewentualnego, przyszłego kształtu list wyborczych. Dlatego myślę, że dziś premier będzie dążył standardowymi dla niego metodami do zażegnania konfliktu. Będzie przedłużał debatę nad kwestiami spornymi w nieskończoność, wyciszając konflikt, odwlekając decyzje i deklaracje. Jest jednak znaczne prawdopodobieństwo, że konflikt ten wybuchnie, i to z dużą siłą, gdy zbliżą się wybory, choćby te do europarlamentu. Wtedy Tusk może uznać, że nie opłaca się mu tego typu frakcja w łonie jego partii i zdecyduje się ją wyciąć bądź zupełnie zmarginalizować.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts