Orlen wypłaci blisko 1,5 miliarda dywidend? Obajtek: Odzwierciedlenie stabilnej sytuacji finansowej

Zgodnie z założeniami strategii #ORLEN2030 rekomendujemy wypłatę dywidendy w wysokości 3,5 zł na akcję - pisze prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Jak przekonuje, „to efekt stabilnej sytuacji finansowej Grupy ORLEN, która wypracowała w ubiegłym roku jeden z najlepszych skonsolidowanych wyników wśród firm z sektora oil&gas”.

Zdjęcie ilustracyjne / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

„Zarząd PKN ORLEN S.A. ("Spółka") informuje, że postanowił zaproponować Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu Spółki, przeznaczenie kwoty 1 496 981 713,50 PLN na wypłatę dywidendy (3,50 PLN na 1 akcję). Wypłata dywidendy nastąpi z kapitału zapasowego Spółki utworzonego z zysku z lat ubiegłych. Zarząd Spółki proponuje 22 lipca 2021 roku jako dzień dywidendy oraz 5 sierpnia 2021 roku jako termin wypłaty dywidendy”

- podała w komunikacie spółka.

Rekomendacja Zarządu Spółki zostanie przedstawiona Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu PKN ORLEN S.A., które podejmie ostateczną decyzję w tej kwestii.

Tłumacząc wypłatę dywidend, prezes PKN Orlen napisał na Twitterze, że to pokłosie wypracowanego w ubiegłym roku przez Grupę ORLEN jednego z najlepszych skonsolidowanych wyników wśród firm ze swojego sektora.

„Osiągnięcie zadeklarowanego w strategii poziomu dywidendy jest możliwe dzięki skutecznej realizacji planów rozwojowych. Już w minionym roku największy udział w wyniku EBITDA Grupy ORLEN miał segment energetyki, konsekwentnie rozbudowywany przede wszystkim w obszarze #OZE”

- pisze Obajtek.

Nawiązując do segmentu petrochemicznego PKN Orlen podkreślił, że „widać jak istotna dla polskiej gospodarki jest finalizacja przejęcia Grupy LOTOS, która nie posiadając części petrochemicznej, jest dużo bardziej podatna na wahania makro”.


 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Orlen #Daniel Obajtek

Albicla.com@OlekMimier
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo