Projekt finansowany przez Strajk Kobiet uderza w Kościół! Zbierają kasę pod hasłem „rzuć na tacę”

Aktywiści projektu "Same Plusy", finansowanego przez fundację Ogólnopolski Strajk Kobiet, której prezesem jest Marta Lempart, ogłosili zbiórkę pieniędzy pod hasłem "Rzuć na tacę". Cel? Billboardy, plakaty i naklejki, które mają uderzyć w Kościół katolicki. Zadanie nazwano "narodową apostazją".

Marta Lempart
Aleksander Mimier/Niezalezna.pl

- Chcemy wspierać lokalne społeczności w ich oporze przed wszechobecną opresją religijną i przemocą symboliczną oraz dodawać odwagi do odejścia z kościoła. Z zebranych pieniędzy pokryjemy koszt wynajmu bilbordów, druku plakatów, wlepek, opracowania nowych projektów, czy organizacji konferencji i dojazdów na nie. Głośmy razem dobrą nowinę, brońmy się przed ekspansją fanatyków!

- piszą działacze organizujący akcję. Na zachętę proponują, że wyślą wpłacającym po 50 naklejek - we wzorach, jakie zaprezentowano na stronie internetowej organizacji, przeważają szyderstwa z Kościoła i kapłanów.

Czym jest projekt "Same Plusy"?

"Przypominamy, że projekt Same Plusy jest realizacją zadania Narodowa Apostazja sformułowanego w odpowiedzi na postulaty zgłaszane przez protestujących przeciwko łamaniu praw kobiet i osób LGBT, faszyzacji, demolowaniu podstaw ustrojowych państwa i postępującej klerykalizacji"

Projekt powstał we współpracy zespołu Świeckie Państwo Rady Konsultacyjnej OSK ze stowarzyszeniem Kongres Świeckości i został sfinansowany ze środków fundacji Ogólnopolski Strajk Kobiet.

"Same Plusy" działają pod hasłem "w zgodzie ze sobą, z dala od Kościoła", co pokazuje jednoznacznie antyklerykalny wydźwięk całej inicjatywy.

Co ciekawe, w ramach akcji planuje się zebrać aż 300 tysięcy złotych! Na ten moment zebrana kwota nie przekroczyła 3 tysięcy.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Marta Lempart #strajk kobiet #Same Plusy #kościół

albicla.com@michalkowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo